Komentari 8

Vekić pobijedila prijateljicu za napad na 5. titulu u karijeri!

5

Donna je u subotu prvo pobijedila Ruskinju Avanesjan, a potom i 8. tenisačicu svijeta Mariju Sakkari za drugi finale u sezoni i ulazak u TOP 20

Osječanka Donna Vekić (WTA - 23.) igrat će 11. WTA finale u karijeri nakon što je u dva seta (6-4, 7-6(8)) u polufinalu Berlina slavila protiv Grkinje Marije Sakkari (WTA - 8.), inače prijateljice s kojom rado provodi vrijeme između mečeva i treninga.

Bila je to druga pobjeda u danu hrvatske tenisačice, koja je ranije u meču odgođenom zbog kiše (trebao se igrati u petak) pobijedila Ruskinju Elinu Avanesjan.

WTA 500 - bett1open

U prvom setu su samo tri gema prošla bez break lopti, a Donna je uspjela dvaput uzeti servis protivnici, dok je Sakkari to jednom pošlo za rukom, odnosno reketom. Jednako je uzbudljiv bio i servis gem naše tenisačice, pri rezultatu 5-4, u kojem je Donna spasila četiri break lopte, prije nego što je odservirala za prednost 1-0 u setovima.

Donna ušla u polufinale Berlina, danas će igrati i meč za finale

Vekić je u drugi set krenula sa zaostatkom 2-0 i odmah vratila zaostatak prije nego što je ponovno posrnula pri rezultatu 4-3. Međutim, Grkinja nije uspjela odservirati za izjednačenje, već je set otišao u tiebreak, u kojem je Donna propustila tri meč-lopte, a potom došla do 6. pobjede u međusobnim ogledima (6-2) sa Sakkari.

Osječanka će za 5. naslov u karijeri, nakon osvajanja Kuala Lumpura (2014.),  Nottinghama (2017.), Courmayeura (2021.) i Monterreya (2023.), igrati protiv bolje iz ogleda Ruskinje Ekaterine Aleksandrove i Čehinje Petre Kvitove.

Vekić u meču nije izgubila servis i tako slomila treću nositeljicu

Osim sjajnog rezultata koji će joj je osigurao skok u Top 20 WTA ljestvice, Vekić se napunila optimizmom uoči Wimbledona koji kreće 3. srpnja. Njezin najbolji rezultat na Wimbledonu je 4. kolo (2018.), a četvrtfinale najveći doseg na Grand Slamovima. Možda je sada vrijeme i za korak više...