Komentari 6

VIDEO Svijet se klanja majstoru: Čudesna izvedba De Bruynea, Pep Guardiola mu slao poljupce

Joško Gvardiol igrao je prvo poluvrijeme za 'građane' i zaradio žuti karton zbog oštrog prekršaja potkraj prvog dijela, Mateo Kovačić dobio je šansu u nastavku

Gostovanje u Londonu kod Crystal Palacea bilo je nezgodno samo na papiru. Jer Palace je u zadnjih sedam utakmica kod kuće izgubio samo jednom i to od Chelseaja, u susretu u kojem je vodio pa prosuo prednost u nastavku. No, Manchester City pokazao je šampionski gard, nastavio sa sjajnim predstavama te u 32. kolu Premier lige slavio s uvjerljivih 4-1 zaoštrivši dodatno borbu s Liverpoolom i Arsenalom za naslov engleskog prvaka. Zaista fantastičnu izvedbu imao je belgijski veznjak Kevin De Bruyne, koji je zabio dva gola i jednom asistirao.

De Bruyne poništio Matetu

'Orlovi' su sjajno otvorili susret i uspješno pronašli pravu formulu za Cityjev pritisak odmah na početku. Jean-Philippe Mateta je već u 3. minuti šokirao 'građane' krasno i precizno naciljavši poslije brze kontre. Od stative je pogodio u suprotnu malu mrežu.

Na 1-1 je izjednačio Kevin De Bruyne u 13. minuti, zaista prekrasnim golom s lijeve strane. Majstorski je naciljao suprotni kut što je natjeralo Pepa Guardiolu da mu pošalje nekoliko poljubaca. I pitanje je kako bi se utakmica dalje odvijala da je Palace imao malo sreće. Jordan Ayew je u 38. minuti imao mat situaciju za novo vodstvo domaćina, no pogodio je prečku.

VIDEO Pep izvadio Gvardiola već na poluvremenu: 'Kako to nije penal? Palace je teško oštećen'

City pojačao u nastavku

Palace je dobro parirao nominalno jačem suparniku iz kontri, no na odmor se otišlo s 1-1. I nakon toga Guardiolina momčad ubacila je u brzinu više. Crystal Palace je u drugom dijelu pao u podređenu poziciju, dapače odmah na startu kada je Rico Lewis (47') pogodio za 2-1 'građana'. Uslijedio je pogodak Erlinga Haalanda u 66. minuti nakon lijepog proigravanja Grealisha za De Bruynea, a u 70. je bilo već 4-1 kada je De Bruyne dao svoj drugi na susretu. Bio je to njegov 100. pogodak u dresu Manchester Cityja. U 372 nastupa ima i 167 asistencija.

'Orlovi' su do kraja uspjeli samo ublažiti poraz, strijelac za konačnih 2-4 bio je Odsonne Edouard u 86. minuti.

Igrali Gvardiol i Kovačić

Joško Gvardiol igrao je samo prvo poluvrijeme za 'građane' i zaradio žuti karton zbog oštrog prekršaja potkraj prvog dijela, Mateo Kovačić dobio je šansu u nastavku od 74. minute kada je zamijenio Rodrija.