Komentari 2

VIDEO Evo kako su Bišćan boysi bacili na kocku plasman na Euro

3

Da je samo odigrala neriješeno, pobjedom protiv Estonije u posljednjem kolu, koja je bez boda i zabijenog gola zakovana za dno tablice, Hrvatska bi izborila izravan plasman na Europsko prvenstvo

Šampanjac se već počeo polako hladiti, a na koncu je vjerojatno razbijen o pod. Hrvatska U21 reprezentacija imala je protiv Norvežana sve u svojim rukama, a na koncu je ostala bez ičega.

Da je samo odigrala neriješeno, pobjedom protiv Estonije u posljednjem kolu, koja je bez boda i zabijenog gola zakovana za dno tablice, Hrvatska bi izborila izravan plasman na Europsko prvenstvo u Rumunjskoj i Gruziji. Ovako nam se moraju poklopiti neki rezultati, ili ćemo, izglednije je, u baraž.

Bišćan: Baš težak poraz. Drugo mjesto je OK, imat ćemo šansu

Sve je počelo idealno za 'Bišćan boyse'. Sučić zabio je na asistenciju Kačavende već u petoj minuti, no Botheim je u 37. pogodio za zasluženo izjednačenje. Za novu euforiju na klupi mladih Vatrenih pobrinuo se Šimić, koji je u 79. zabio na prekrasnu asistenciju Sučića. Hrvatski izbornik u 88. minuti je ubacio Smolčića umjesto Sučića kako bi učvrstio obranu, a ona je od tog trenutka dvaput pukla u razmaku od četiri minute. Prvo je Daland u 91. zabio nakon ubačaja pokraj Solde i Šimića, a onda je Krizmanićeva katastrofično postavljanje u bloku dovelo do odbijanca, kojeg je na drugoj stativi Larsen ubacio u praktički praznu mrežu.

Kvalifikacijska utakmica za Europsko prvenstvo U-21, Hrvatska - Finska

Pogledajte sve golove s utakmice:

Da bi ostavila kakve-takve realne šanse, reprezentacija koju vodi Igor Bišćan u zadnjoj utakmici kvalifikacija mora pobijediti Estoniju u gostima iduću srijedu od 18 sati. Tako bi pobjegla na četiri boda Norveškoj prije njene dvije posljednje utakmice koje će tek uslijediti. Da, nevjerojatno je da je Uefa tako skrojila satnicu.

Minute su Hrvatsku dijelile od Eura, sad je u teškoj situaciji. Evo što se sve treba poklopiti

Norveška će u petak gostovati kod Finske (17 sati), koja ima dva boda manje i još ima kombinacije za plasman, ali prije toga morala bi dočekati kiks Hrvatske. Kako god, u slučaju pobjede u Estoniji, Hrvatsku bi pobjeda Finske odvela na Euro. Inače se drama seli u posljednje kolo, a tu šanse za rezultat koji odgovara mladim "vatrenima" nisu sjajne.Naime, Norveška će u zadnjem kolu 14. lipnja kod kuće protiv Azerbajdžana, pretposljednjega u skupini, imati priliku pobjedom preskočiti Hrvatsku čak i u slučaju da ona pobijedi Estoniju. Zato bi primljeni gol u 95. minuti u Drammenu mogao biti tako skup.

Ako Hrvatska i Norveška završe bodovno poravnate (primjerice, da Hrvatska pobijedi Estoniju, Finska i Norveška remiziraju pa Norveška svlada Azerbajdžan), odlučivat će gol-razlika jer im je međusobni omjer identičan (po pobjeda svakom uz gol-razliku 5-5). Trenutačno je +11 u korist Hrvatske, a +12 u korist Norveške. To znači da u Estoniji treba ganjati, osim pobjede, i što više golova u mreži protivnika. Ako ne uspije biti najbolja drugoplasirana, Hrvatska će u dodatne kvalifikacije za Europsko prvenstvo