Komentari 5

VIDEO Kako je pala Argentina? Pogledajte hit govor: 'Uzmite si mobitele i tražite Messija fotku'

Francuz na klupi Saudijske Arabije grmio je na poluvremenu utakmice protiv Argentine dok je njegova momčad gubila. Kad se vratila na teren, nakon osam minuta sve je preokrenula

Francuz Hervé Renard (54) prošli je tjedan u Rijadu izgubio od Hrvatske 1-0 u zadnjoj prijateljskoj utakmici prije SP-a u Katru, a onda je šokirao svijet i srušio Argentinu preokretom u Dohi (2-1).

FIFA World Cup Qatar 2022 - Group C - Argentina v Saudi Arabia

Leo Messi zabio je penal u desetoj minuti, "gaučima" su potom poništena još dva gola u prvom dijelu zbog zaleđa, a početkom nastavka Saleh Al-Shehri i Salem Al-Dawsari krasnim su golovima donijeli pobjedu zelenima.

Saudijci su u drugom dijelu izgledali kao potpuno druga momčad, a to ni ne čudi kad se zna kakav im je govor izbornik održao u poluvremenu. Saudijski savez objavio ga je na društvenim mrežama.

POGLEDAJTE VIDEO:

- Što radimo? Ovo je naš pritisak? Pritisak ne znači da moraš stajati visoko. Kad Messi prima loptu na sredini terena, vi stojite ispred obrane. Ne znate da mu morate prići u sredini?! Uzmite mobitel, možete se fotografirati s njim ako hoćete - grmio je Renard pred igračima u svlačionici stadiona Lusail.

Senzacionalna pobjeda na SP-u, Saudijska Arabija u pet minuta šokirala Lionela Messija i Argentinu

- Ispred obrane ste, ne čuvate nikoga? Morate ga primiti! S loptom ste bili dobri. Jeste li vidjeli što ste napravili? Zar ne osjećate nešto? Zar ne osjećate da se možemo vratiti? Zar ne osjećate - pitao je Renard igrače pa zaključio:

- Dajte, dečki, dajte, ovo je Svjetsko prvenstvo. Dajte sve od sebe! Kad ste na rubu šesnaesterca, stojite ovako (pokazuje rukama mirno). Raširite se! Budite koncentrirani! Ajmo, pokrenite se!

Saudijska Arabija pet je puta nastupala na svjetskim prvenstvima i samo jednom prošla skupinu, u Americi 1994. Sad je na rubu da ponovi takav uspjeh. Do kraja grupne faze ostale su joj utakmice protiv Poljske (subota, 14 sati) i Meksika (srijeda, 20 sati).