Komentari 32

Kovačić i Gvardiol prvaci svijeta! Mateo srušio rekord natjecanja, Man. City razbio je Fluminense

18

Julián Álvarez upisao se u povijest svjetskih klupskih prvenstava u posljednjoj utakmici u formatu sa sedam momčadi. Fluminense je u finalu primio gol već u 44. sekundi, potom još tri. A Haaland nije ni igrao...

Manchester City prvi je put postao svjetski klupski prvak, i to bez ponajboljih igrača Erlinga Haalanda i Kevina De Bruynea. U finalu u Džedi uvjerljivo je pao Fluminense 4-0, peti je to trofej "građana" u 2023. Posljednje je to izdanje klupskog Mundijala u ovakvom formatu.

Slavili su s njima i dvojica hrvatskih reprezentativaca, Mateo Kovačić i Joško Gvardiol. Kovačić je postao prvi igrač koji je osvojio ovo natjecanje s tri kluba (ranije dvaput Real Madrid i jednom Chelsea), a Pepu Guardioli rekordni četvrti put (dvaput s Barcelonom i jednom s Bayernom), čime je prestigao Carla Ancelottija.

POGLEDAJTE VIDEO: Joško, jesi to ti?

joško jesi to ti 00:07

Prvi je gol pao već u 44. sekundi i najbrži je gol u povijesti natjecanja koje postoji od 2000. Nathan Ake pogodio je stativu s 20-ak metara udaljenosti nakon lošeg ispucavanja prekaljenog Marcela, a Julián Álvarez izbjegao je zamku zaleđa i prsima efektno poslao loptu u praznu mrežu.

Prvi gol Manchester Cityja pogledajte OVDJE.

Ranim golom City je za 26 sekundi nadmašio dosadašnji rekord klupskog Mundijala kooji je postavio Mohamed Ahmed iz Al Aina protiv Esperancea 2018.

Club World Cup - Final - Manchester City v Fluminense

Hrvati čekali priliku s klupe

A u 27. minuti, nakon što je Brazilcima dosuđen pa poništen penal zbog zaleđa, "građani" su udvostručili vodstvo autogolom kapetana Fluminensea Nina nakon pokušaja centaršuta Phila Fodena.

Drugi gol Manchester Cityja pogledajte OVDJE.

S klupe Manchester Cityja krenula su obojica hrvatskih reprezentativaca, Gvardiol i Kovačić, koji je u polufinalnom trijumfu nad Urawa Red Diamondsima zabio prvijenac u dresu nebeskoplavih. Upravo je Kovačić prvi dobio priliku ući u igru u 61. minuti umjesto Rica Lewisa.

Rodri se ozlijedio. Je li ozbiljno?

Mateo je pokrenuo akciju za treći gol Manchester Cityja u 72. minuti. Dao je loptu na lijevu stranu za Álvareza koji ju je proslijedio na peterac do Fodena, a Englez je zakucao za 3-0 i rješenje utakmice.

Treći gol Manchester Cityja pogledajte OVDJE.

Dvije minute nakon gola umjesto Johna Stonesa ušao je i Gvardiol, a Pepa Guardiolu može brinuti ozljeda Rodriga koji je također napustio igru. U pitanju je koljeno.

Álvarez je u 88. minuti zabio drugi gol na utakmici krasno poslavši loptu s 12-13 metara u suprotni kut za 4-0.

Četvrti gol Manchester Cityja pogledajte OVDJE.

Gužva nakon utakmice

Nakon utakmice zaiskrilo je na terenu između Kylea Walkera i Felipea Mela, morali su ih razdvajati suigrači...

Club World Cup - Final - Manchester City v Fluminense Club World Cup - Final - Manchester City v Fluminense Club World Cup - Final - Manchester City v Fluminense Club World Cup - Final - Manchester City v Fluminense