Komentari 9

VIDEO Messi na klupi, Ronaldo na tribini. A ljudi masno platili da gledaju njihov 'last dance'

Brozović je već u trećoj minuti asistirao za vodstvo Al Nassra protiv Inter Miamija, Saudijci su do kraja utrpali čak šest! Umjesto na terenu, najveće zvijezde zbog kojih je utakmica i organizirana gledale su je sa strane

Nakon 37 utakmica u 15 godina, Cristiano Ronaldo i Lionel Messi trebali su zaigrati jedan protiv drugog ovog četvrtka u Rijadu u Saudijskoj Arabiji u okviru prijateljske utakmice Al Nassra i Inter Miamija. Mnogi su to najavljivali kao posljednji ples dvojice legendarnih nogometaša na istoj utakmici, utakmica je očekivano izazvala veliku medijsku pompu, a od svega nije bilo ništa.

Ronaldo se još nije oporavio od ozljede mišića i nije trenirao nakon pobjede u posljednjem prošlogodišnjem kolu saudijskog prvenstva.

POGLEDAJTE VIDEO: Georgina i Ronaldo

georgina i cristiano 00:40

- Nećemo gledati Messija protiv Ronalda. Ronaldo je u završnoj fazi oporavka prije nego što se pridruži momčadskim treninzima. Nadamo se da će u idućih nekoliko dana biti s nama - rekao je trener Al Nassra Luis Castro.

Saudijski navijači ostali su zakinuti i za prisustvo Messija na novoj Kingdom Areni od početka utakmice, igrao je tek zadnjih sedam minuta. Na drugoj strani bio je hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović uz Aymerica Laportea. Obojica su bili strijelci u uvjerljivoj pobjedi Al Nassra 6-0.

Nije domaćinima bilo Sadija Manea, a kod američke momčadi startali su bivši igrači Barcelone Luis Suárez, Sergio Busquets i Jordi Alba. Umjesto na terenu, Messi i Ronaldo sučelili su se samo u kadru režisera, jedan na klupi, drugi na tribini.

Al Nassr spakirao tri komada u 12 minuta

Brozović je već u trećoj minuti asistirao za vodeći gol koji je zabio Otávio, na veselje Ronalda. Anderson Talisca u 10. je zabio za 2-0, a u 12. je Laporte i treći gostima s Floride, i to - s vlastite polovice! Iznenadio je i režisera.

U drugom dijelu zabijali su Talisca (53. i 73.) te Mohammed Khalil Marran (68). A Messi je, vjerojatno zbog obveze u ugovoru, morao ući u igru sedam minuta prije kraja, dok je njegova momčad gubila 6-0. Zaista bizaran trenutak u karijeri aktualnog najboljeg nogometaša svijeta u izboru za Zlatnu loptu, ali i prema Fifi.

S obzirom na to da će Ronaldo u ponedjeljak zakoračiti u 40. godinu, a Messi u lipnju u 38., pitanje je hoće li više biti prilike da Portugalac i Argentinac zaigraju jedan protiv drugoga. Messi je u dosadašnjim dvobojima pobijedio 17 puta, Ronaldo 11, a devet utakmica završilo je neodlučeno. Zanimljivo, obojica su u tim utakmicama zabili isti broj golova, 23.

Utakmica Al Nassra i Inter Miamija dio je šire sportsko-zabavne priredbe Riyadh Season koja obuhvaća boksačke, teniske, nogometne, MMA događaje i koncerte. Ulaznice su na dan utakmice stajale od 66 do čak 5000 eura, mnogi su je već ranije osigurali nadajući se da će vidjeti dvije ponajveće nogometne zvijezde 21. stoljeća, ali sve se pretvorilo u fijasko.