VIDEO Pogledajte sažetak 3. kola HNL-a: Novi kiks Dinama i spektakularna 'šestica' Rijeke

Eurogol Marca Pašalića i sjajna utakmica Franje Ivanovića obilježili su susret Rijeke i Istre 1961. Aktualni prvak nije uspio slomiti Goricu, a Lokomotiva i Varaždin te Slaven Belupo i Rudeš napunili su mreže

Treće je kolo HNL-a iza nas. Rijeka i Slaven Belupo osvojili su puni plijen od tri boda, bodove su podijelili Dinamo i Gorica te Lokomotiva i Varaždin, a Istra 1961 i Rudeš nisu poboljšali bodovno stanje. Podsjetimo da se utakmica Osijeka i Hajduka odgodila zbog europskih obaveza.

Lokomotiva - Varaždin 3-3

Lokomotiva i Varaždin otvorili su treće kolo SuperSport HNL-a spektakularnim remijem 3-3 na stadionu u Kranjčevićevoj po jakoj kiši i natopljenom terenu.

POGLEDAJTE SAŽETAK: Lokomotiva - Varaždin 3-3

Lokomotiva - Varaždin 3-3 (sažetak) 11:38

Sve utakmice SuperSport HNL-a gledajte samo na MAXSport kanalu Hrvatskog Telekoma.

Varaždin je drugu utakmicu zaredom prosuo dva gola prednosti. U 19. je Dimitar Mitrovski pogodio iz voleja nakon velike greške domaćeg golmana Čavline kod ispucavanja, a Fran Brodić iz gužve u 22. postavio 2-0. Do poluvremena su gosti imali još barem dvije izrazite šanse dotući lokose, no nisu uspjeli.

Lokosi odgovorili navijaču koji je nezadovoljan utakmicom: 'Brate, jesi li ju uopće gledao?'

U drugom dijelu šou je preuzeo Luka Stojković. Momak koji je u pregovorima s Dinamom u 59. je asistirao Branimiru Kalaici za smanjenje zaostatka lkosa, a Fran Brodić u 65. je od stative vratio dva gola prednosti Varaždincima.

Lokomotiva i Gorica u 32. kolu SuperSport HNL-a

Nije bilo gotovo jer je u 71. Stojković na dodavanje Lukasa Kačavende ljevicom pospremio loptu u lijevi donji kut gostujućeg gola, a u 79. je Martin Pajić na rubu šesnaesterca srušio Ivana Milićevića. Jakov Titlić pokazao je na slobodnjak za lokose, no na intervenciju VAR sobe promijenio je odluku i pokazao na penal koji je realizirao Stojković za konačnih 3-3.

Slaven Belupo - Rudeš 3-2

Nogometaši Slaven Belupa Rudeša odigrali su uzbudljivu utakmicu u Koprivinici koja je na kraju otišla u korist domaćina 3-2. Momčad Ricarda Moniza stigla je do prve pobjede u sezoni dok je kolektiv Roberta Prosinečkog na začelju bez osvojenog boda u prva tri kola.

POGLEDAJTE SAŽETAK: Slaven Belupo - Rudeš 3-2

Slaven Belupo - Rudeš 3-2 (sažetak) 08:33

Činilo se da će nakon sadržajnog prvog poluvremena momčadi na odmor otići bez pogodaka. No minutu prije kraja prvog dijela pao je prvi, a odmah zatim i drugi. Bosec je u 44. minuti primio loptu uz aut liniju na desnoj strani pa krasno ubacio u sredinu. Pogodio je Crnca "u trepavicu", točno u srcu peterca. Crnac se visoko vinuo u zrak i sjajno glavom pogodio za vodstvo.

Samo minutu kasnije Rudeš je izjednačio. Jurnuli su Zagrepčani naprijed bez obzira na zaostatak, Mašala je odradio fantastičan posao po desnoj strani pa povratnom pronašao Latkovića u sredini. Najbolji igrač Rudeša ove sezone majstorski je naciljao iz prve te pogodio iza leđa Markovića koji je ostao na krivoj nozi.

Prosinečki: Kaj da velim... Bili smo opasni, igrali pa izgubili. Moniz: Želim više, idealisti smo

Uslijedio je show stopera Vinka Međimoreca. Prvo ga je u 56. minuti poslužio Mioč, a zatim u 74. Martinaga. Slične akcije, slični golovi. Stigao je ubačaj u sredinu, a Međimorec se oba puta sjajno snašao, izborio za prostor pa pogodio glavom. Nadu Rudešu vratio je Tomečak samo pet minuta nakon što je primio treći pogodak. Vukmanović je krasno proigrao svojeg beka na lijevoj strani, koji je iz daljine pogodio u suprotni kut. Krasan gol legende HNL-a iako se lopta po putu odbila od bloka. Semafor se tu zaustavio i rezultat se do kraja nije mijenjao.

Dinamo - Gorica 0-0

Gorica je na Maksimiru odigrala odličnu utakmicu i uzela bod DinamuŽeljko Sopić odlično je postavio momčad i uspio sačuvati netaknutu mrežu. Gorica je tako u tri kola upisala pet bodova, dok je Dinamo sada na četiri boda, dva manje od Hajduka i Osijeka, ali i s utakmicom više.

POGLEDAJTE SAŽETAK: GORICA - DINAMO 0:0

sažetak dinamo gorica 11:30

Osim bodovima, ne može Bišćan biti zadovoljan niti igrom svoje momčadi. U prvom poluvremenu Dinamo nije imao udarac u okvir gola, dok je najbolju prilika imala Gorica kada je Ndockyt protegnuo Livakovića s nekih 20 metara. "Modri" su ozbiljnije zaprijetili tek na kraju poluvremena kada je Petković probao podvaliti jednu loptu u peterac, ali tamo nije bilo nikoga od njegovih suigrača.

U drugom poluvremenu pojačao se pritisak Dinama. Prvo je u 57. minuti pokušao Baturina, a još je bolja šansa bila ona u 65. kada je s 20 metara pucao Bruno Petković, ali je velikogorički golman Banić odlično intervenirao.

Dinamo i Gorica sastali se u 3. kolu SuperSport HNL-a

Utakmica je dobivala na ritmu kako se bližio kraj, a bez odgovora nije bila ni Gorica. U 71. minuti opet se u strijelce mogao upisati Mitrović, ali je pucao preko vrata. Samo koju minutu kasnije još je jednom u glavnoj ulozi bio Petković, ali ni tom prilikom nije pogodio cilj.

Luka Ivanušec ostaje do AEK-a, a onda slijede muke po Dinamu

U nastavku susreta u igru je ušao Luka Ivanušec koji je bio najveća opasnost po Goricu u završnici utakmice. U posljednjih deset minuta Ivanušec je imao dvije odlične šanse, ali je jednom bio neprecizan, dok je u drugom navratu prepreka bio gostujući golman Banić. U finišu je trajala prava opsada gostujućih vrata. Najbolju je šansu imao Baturina u 93. minuti, ali je i njegov udarac zaustavio Banić i sačuvao svoju mrežu netaknutom te Gorici donio veliki bod.

Rijeka - Istra 1961 6-0

Rijeka je u 3. kolu HNL-a deklasirala Istru 1961 sa 6-0 na Rujevici i time 'skočila' na prvo mjesto HNL-a sa šest bodova, kao Osijek Hajduk, koji su odigrali kolo manje.

POGLEDAJTE SAŽETAK: Rijeka - Istra 1961 6-0

sažetak rijeka istra 09:06

Istra je dobro ušla u susret i bila kvalitetan suparnik na početku utakmice. No, presudila si je u drugoj polovici prvog dijela. Puno nesigurnosti i grešaka u zadnjoj liniji presudili su momčadi Mislava Karoglana i nije na odmet reći da su sami sebi podmetnuli nogu.

Karoglan probao s pet stopera, ali napadački potencijal Rijeke je - razorna nogometna oluja

Pokazalo se to u 34. minuti kada je Ivanović iskoristio pogrešku Marešića, koji se okliznuo, pa zabio za vodstvo. Deset minuta kasnije Selahi je zabio fantastičan gol iz daljine. Sjajno je naciljao donji lijevi kut Majkićeva gola i golman Istre bio je u potpunosti nemoćan. A kruna prvog poluvremena stigla je u prvoj minuti nadoknade.

Rijeka i Istra sastali se u 3. kolu SuperSport HNL-a

Riječani su presjekli dodavanje suparničke zadnje linije, loptu je prihvatio Pašalić pa maestralno naciljao. Pogodio je od stative u mrežu i u moru sjajnih golova ovo kolo vjerojatno izbio na vrh. Rijeka je i u drugom dijelu nastavila gdje je stala. A opet je put do mreže pronašao Bruno Goda. Sjajno je ispratio ubačaj iz kornera pa glavom pogodio u bliži kut. Samo tri minute kasnije novi gol. Ivanović je zabio svoj drugi gol na utakmici i peti u posljednje dvije.

Riječani se tu nisu zaustavili. U 81. minuti gol je zabio i Alen Grgić, koji je dobio šansu u nastavku. Djouahra se odlično probio po lijevoj strani i provukao između dva čuvara pa poslao prizemnu loptu pred gol. Tamo ju je u mrežu skrenuo Grgić.