Komentari 11

VIDEO Zrinjski kao Liverpool! Pogledajte eurogol bivšeg hajdukovca i čudesan preokret

Tri je gola AZ Alkmaar zabio Zrinjskom već do poluvremena. U 10. je bilo 1-0, u 32. su gosti udvostručili prednost, a do kraja prvog dijela stigli su zabiti još jedan. No Mostarci su nisu predavali...

Bosna i Hercegovina danas je svjedočila prvoj utakmici grupne faze nekog klupskog europskog natjecanja. I ona će, bez sumnje, u povijesnim knjigama biti zapisana zlatnim slovima.

Krunoslav Rendulić na poluvremenu je izvadio bivšeg hajdukovca Andriju Balića i zamijenio ga Zvonimirom Kožuljom, još jednim bivšim hajdukovcem. I pogodio. Kožulj je u 48. minuti namjestio loptu na slobodnjak s 30 metara, snažno opalio u bliži kut i zabio prekrasan gol.

Gol Kožulja pogledajte OVDJE

Dao je taj pogodak nadu Zrinjskom da može još nešto napraviti u ovom susretu pa su Mostarci 20 minuta kasnije zabili još jedan gol vrijedan TV špica. Josip Ćorluka uputio je s ruba šesnaesterca nešto između ubačaja i udarca. Manje važno, bitno da je u čudnoj putanji završila iza leđa Alkmaarova golmana. I da se Zrinjski vratio u utakmici.

Bili smo na povijesnoj utakmici u Mostaru: 'Ovdje ljudi vjeruju da možemo srušiti i Engleze'

Gol Ćorluke pogledajte OVDJE

Potom je Rendulić opet pogodio. Ubacio je Aldina Hrvanovića koju niti minutu kasnije slavi gol za 3-3. Krasno se zagradio i othrvao braničima mladi napadač te zatresao mrežu.

Gol Hrvanovića pogledajte OVDJE

Preokret je 'visio' u zraku. Hoće li se ponoviti Istanbul i finale Lige prvaka 2005. godine, kada je Liverpool gubio od Milana 3-0 na poluvremenu pa pobijedio nakon lutrije jedanaesteraca? I ponovilo se! Nisu se pucali penali, ali dogodio se jedan od najvećih preokreta u povijesti europskih natjecanja. Kožulj je u 81. zabio za 4-3 za delirij na stadionu pod Bijelim brijegom.

VIDEO Kakav delirij u Mostaru! Zrinjski do ludog preokreta u povijesnoj europskoj utakmici

Kakva čudesna utakmica, slavit će večeras u Mostaru do kasnih sati. Bez sumnje!