Komentari 2

Zagrebu drama i finale: Čupić sve pogađao, golmani presudili

Obranović je zabio za vodstvo sedam sekundi prije kraja, a Meškov izjednačio sa sirenom. U raspucavanju sedmeraca dva su obranili Slavić i Ivić, a presudio konačno Čupić za 38-37. U finalu čeka Veszprem

PPD Zagreb u nedjelju će igrati u finalu SEHA lige, protiv Veszprema. Zagrebaši su iskoristili neočekivani poklon koji su im poslali SEHA liga i Vardar, pa neočekivano dobili bjeloruski Meškov nakon sedam serija izvođenja sedmeraca 38-37.

Trebali su to i ranije dovršiti zagrebaši, pa im se skoro ponovio scenarij iz prošle godine kada su prosuli +6 deset minuta prije kraja protiv Vardara pa izgubili na sedmerce. Danas su imali +2 i loptu manje od tri minute prije kraja, vodili i u završnih pet sekundi, ali ovaj su se put izvukli obranama Slavića i Ivića te uz nepogrešivog Čupića.

Za razliku od sporog rukometa protiv Vardara, Zagreb je danas pokazao da može igrati i brzo i uspio ispratiti brzinu Meškova. Oba su kluba u Zadar došla sa svojim problemima, Zagreb bez Hrstića i prave pripreme, Meškov bez prvog golmana Pešića i poljskog desnog beka Paczkowskog. I s novim trenerom, Španjolcem Danijem Gordom.

Na početku se nitko nije vraćao u obranu (šest golova za dvije minute i 10 sekundi), Zagrebovu je očekivano izneredio Skube, dodavao kao da ispred njega nema nikoga. Još je Gojun u 13. minuti dobio drugo isključenje, pa je morao do kraja utakmice smanjiti doživljaje. Na sve se ozlijedio i Srna.

Vistorop je držao napad pod kontrolom i učinkovito napadao prostor između Vranješa i ostatka obrane Meškova. Probao je Obrvan nakon 15 minuta Sirotićem, ali prejaka je kategorija bila obrana Meškova za njega. Mladi Klis puknuo je dvaput i pogodio što je bilo dobrodošlo uz pasivnog Obranovića. Zagreb je pratio Meškov, a Ivić obranama Mackeviča iako su njegove manje značile jer su se uglavnom odbijale zagrebašima u ruke.

Vodili su malo jedni pa malo drugi, dok danas briljantni Vistorop nije prvi put Zagreb odveo na +2 u 36. minuti i ovu utakmicu pretvarao u svoju najbolju u Zagrebovom dresu. Onda je na gol stao Slavić, povezao tri obrane, a Zagreb pet golova za 26-22 u 47. minuti dok je Skube na klupi hvatao zraka. Skupo su to platili Bjelorusi, činilo se preskupo kada je Slavić obranio i sedmerac Skubeu tri minute prije kraja. Zagreb je imao 31-29 i napad, ali Vajlupov je s dvije kontre sve izjednačio na ulasku u zadnju minutu. PPD je izdržao gotovo cijelu minutu u napadu, kad se činilo da neće biti ništa, Obranović se digao s 10 metara i pogodio.

Ostalo je šest sekundi, Meškovu time-out, a Santalov uspio zabiti s 12 metara. Musa je bio previše diskretan i premalo konkretan. U raspucavanju Zagreb je promašio prvi (Klis), ali Skube je uzvratio u četvrtoj seriji kada mu je obranio Ivić. Oteglo se sve do sedme serije kada još jedan Slovenac, Malus, nije uspio prevariti Slavića, a Čupić svojim desetim golom sa sedam metara odveo Zagreb u finale.

Veszprem je u drugom polufinalu pobijedio Motor Zaporožje 36-29. Finale se igra u nedjelju od 19 sati.

SEHA liga, polufinale:

PPD Zagreb - Meškov 38-37 (32-32; 16-15)

Meškov Brest: Mackevič 9 (1), Usik 1; Santalov 4, Bonnefond, Jurinok 5, Skube 4,  Šumak, Baranov 1, Vjarhejčik, Kašparek 6, Vajlupov 7, Malus 3, Tamašuk, Vranješ 1, Silko

PPD Zagreb: Slavić 5, Ivić 8; Šipić, Vistorop 8, Ćavar, Mandić, Klarica 2, Gojun, Srna 1, Klis 2, Musa, Sirotić, Matanovič, Čupić 8, Obranović 4, Leimeter 2