Komentari 84

Nula u derbiju: Luka se vratio, Real je s njim druga momčad...

13

Atletico Madrid dočekao je na Wandi Metropolitano velikog gradskog rivala Real Madrid, a njihov susret u 7. kolu La lige je završio 0-0. Modrić se vratio nakon ozljede, u drugom poluvremenu je zamijenio Valverdea

Veliki madridski derbi završio je bez golova. Nije to ništa čudno, jer se u takvim utakmicama nikada puno ne riskira. Gledali smo dva različita poluvremena. U prvom je dominirao Atletico. Nije Simeoneova momčad imala puno prilika, ali su one bila konkretne i prilično dobre. S druge strane, Real je puno više pokazao u nastavku igre, a velika se razlika u njihovoj igri osjetila nakon ulaska Luke Modrića.

03:55

Thomas Partey je bio pravi motor Atletica, čovjek koji je sve pokretao u njihovoj igri, Joao Felix je bio najopasniji veći dio prvog poluvremena. Imao je dvije velike prilike u prvih pola sata, ali je oba puta pucao kraj lijeve stative. A najbliže golu bio je Diego Costa u 45. minuti kada je Thibout Courtois pokazao zašto je jedan od najboljih na svijetu. Sjajna lopta Parteya za Trippiera, Englez je ubacio na peterac gdje kao zapeta puška čekao Diego Costa okružen Realovcima. Ubacio se Španjolac, ali spasio je sve Courtois koji blokira loptu i ne dopušta da ona dođe na nogu igrača Atletica.

Kod Reala su promašaje nizali Gareth Bale i Karim Benzema, a Zidane se posebno naljutio u 57. minuti kad je Velšanin upropastio sjajnu Nachovu loptu. Ubačaj mu je stigao s lijeve strane, dobro je Bale ispratio loptu, a onda pucao kao amater. Visoko preko gola iz odlične pozicije.

Modrić je zaigrao u 68. minuti, a prije ulaska je izljubio svoje kostobrane. Nakon što je 'maestro' kročio na teren, Real je postao potpuno druga momčad. Mijenjali su Modrić i Kroos strane, zbunjivali igrače Atletica i gurali svoje suigrače u prilike. Najbolju priliku za Real na utakmici imao je Benzema nekih šest minuta nakon Modrićevog ulaska. Još jednom je to bilo sjajno prebacivanje strana Kroosa i Modrića, Nacho je s lijeve strane ubacio u šesnaesterac i to točno Benzemi na glavu, ali iščupao je loptu fantastični Oblak i spasio Atletico.

Ostalo je tako 0-0 do samoga kraja, a Real može biti zadovoljniji jer je on taj koji drži vrh u prvenstvu. Imaju "kraljevi" 15 osvojenih bodova, jedan više od Granade i Atletica, a Barcelona je četvrta s dva boda manje.