Zrinjski je izgubio od Legije i VAR-a: Frustrirajuće je jer toga nema kod nas u prvenstvu...

Svi smo tužni zbog poraza, mislim da ga nismo zaslužili. Bili smo jaki na lopti, izgubili smo za dva - tri centimetra, ali idemo dalje, rekao je trener Krunoslav Rendulić

Zrinjski je pred krcatim tribinama stadiona Pod bijelim brijegom izgubio od Legije iz Varšave (2-1) u trećem kolu Konferencijske lige.

Bh. prvak se prvi put u povijesti plasirao u grupnu fazu europskog natjecanja i unatoč tome što igra protiv bogatijih i kvalitetnijih suparnika, pokazao je veliku srčanost i borbenost. Nakon senzacionalne pobjede protiv AZ Alkmaara, tek u sudačkoj nadoknadi izgubili su od Aston Ville, a protiv Legije su im poništena dva gola zbog zaleđa. Nije bilo sreće.

Zrinjski je poveo golom Bilbije u 30. minuti, ali tri minute kasnije gosti su izjednačili autogolom Jakovljevića. Kramer je u 62. donio pobjedu Legiji.

Mostar: Utakmica skupine E UEFA Europa Konferencijske lige, 3. kolo, HŠK Zrinjski Mostar - Legia Warszawa

- Svi smo tužni zbog poraza, mislim da ga nismo zaslužili. Bili smo jaki na lopti, izgubili smo za dva - tri centimetra, ali idemo dalje. U Europi se svaka pogreška skupo plaća, ali nismo razočarali. Pokušali smo izmjenama pojačati pritisak i uspjeli smo u tome. Ulaskom Kiša dodali smo još jednu špicu, na kraju probali s Jakovljevićem u skoku, imao je šansu i Radić... Idemo dalje, uzet ćemo mi još bodova - rekao je trener Zrinjskog Krunoslav Rendulić.

Razočaran je bio najbolji igrač i jedini strijelac Nemanja Bilbija.

- Na prvu smo tužni. Odigrali smo jako dobru utakmicu, možda bi realno bilo da je završilo neriješeno. Mislim da nismo zaslužili poraz, ali nogomet se igra 90 minuta, lijep pogodak je odlučio utakmicu. Nije lako, kod nas nema VAR-a u ligi pa je ovo frustrirajuće sve. Vjerujem sucima, ali sam tužan što bar jedan pogodak od postignutih u nastavku nije priznat - kazao je Bilbija.