Komentari 11

Zubčić lovi prvu pobjedu Hrvata u Schladmingu! Evo gdje gledati

5

Filip Zubčić ima startni broj 1 u Schladmingu i lovi treće postolje ove sezone. Ivica Kostelić dva puta bio je na postolju, ali nikad nije pobijedio. To znači da 'Zubo' večeras može ispisati povijest hrvatskog skijanja...

Filip Zubčić (30) otvorit će noćni veleslalom koji se u utorak poslijepodne održava na austrijskom skijalištu Schladming.

'Zubo' je ove sezone u sjajnoj formi u veleslalomu. Osvojio je dva postolja (drugo mjesto u Alta Badiji, treće mjesto u Adelbodenu) uz dva četvrta mjesta.

FIS Alpine Ski World Cup - Men's Giant Slalom

U poretku veleslalomaša Zubčić je na drugom mjestu s 240 bodova, a vodi neuhvatljivi Marco Odermatt koji je ove sezone slavio u svakoj od četiri veleslalomske utrke.

Kostelić najbolji Hrvat u Schladmingu

Ivica Kostelić (44) najuspješniji je hrvatski skijaš u Schladmingu i ujedno jedini koji je osvojio postolje na ovom skijalištu. Legendarni Hrvat završio je drugi 2002. godine, kada je Bode Miller odnio pobjedu, koji je bio čak 2,45 sekundi brži u odnosu na Ivicu (drugi je bio Jean-Pierre Vidal s 0,66 sekundi zaostatka).

Zubčić za 24sata: 'Sanjao sam cijeli život o takvoj vožnji! Prvo sam mislio da su krivo napisali'
Zubčić za 24sata: 'Sanjao sam cijeli život  o takvoj vožnji! Prvo sam mislio da su krivo napisali'

Još je jednom Ivica stao na pobjedničko postolje u Schladmingu, bilo je to 2009. godine. Pobjedu je tada odnio Reinfried Herbst. Ivica je bio na drugom mjestu u super kombinaciji na Svjetskom prvenstvu 2013. godine održanom u Schladmingu.

U Schladmingu je jedini noćni veleslalom

Što se tiče Hrvatica, Leona Popović bila je šesta u slalomu 2022. godine, ali Schladming nije česta postaja za skijašice. Utrka skijašica u Schladmingu održala se još samo 2012. godine, kada je pobijedila Michaela Kirchgasser.

Zubčić: Bio sam ljut kad sam vidio što su napravili... Ali kad su svi umorni, onda Zubo nije!

U Schladmingu se u Svjetskom kupu tradicionalno održavao samo slalom, ali je prošle sezone održana i veleslalomska utrka kao zamjena za jednu otkazanu utrku.

FIS Alpine Ski World Cup - Men's Slalom

To se pokazalo kao dobrom odlukom, pa će se tako prvi put u povijesti u Schladmingu u uzastopnim godinama održati veleslalom. Spomenimo kako se jedino u Schladmingu održava noćna utrka u veleslalomu.

Tko je Zrinka Ljutić? Nosila je zastavu na ZOI s 18 godina, a htjeli su je preoteti Austrijanci!

Zubčić je prošle godine završio 13. u utrci, a jasno, ove godine nada se puno boljem rezultatu, pa i četvrtoj pobjedi u karijeri...

Prva vožnja održava se u 17.45 sati, a druga u 20.45 sati. Obje vožnje možete pratiti uz direktan prijenos na programu HRT 2.