Obavijesti

News

Komentari 2

Branko Kolarić nakon Šostara postao novi ravnatelj Štampara

Branko Kolarić nakon Šostara postao novi ravnatelj Štampara

Kolarić je redoviti profesor epidemiologije na riječkom Medicinskom fakultetu i član vladina Znanstvenog savjeta o epidemiološkim mjerama i cjepivu protiv covida-19

Epidemiolog Branko Kolarić (48) izabran je u utorak na dužnost ravnatelja zagrebačkog Nastavnog zavoda za javno zdravstvo "Andrija Štampar", a nakon izbora najavio je borbu za bolju skrb za starije sugrađane, kao i fokus na prevenciji kroničnih nezaraznih bolesti.

"Pandemija i izbjeglička kriza ne smiju prekriti suzbijanje kroničnih nezaraznih blesti. Fokus će mi biti na programima ranog otkrivanja i prevencije raka, na mentalnom zdravlju u zajednici i poboljšanju skrbi za starije sugrađane", izjavio je Klarić nakon izbora Hini.

Hrvati muljaju s bolovanjima: 'Doktore, igraju Vatreni, treba mi dopust. To mi je za zdravlje'
Hrvati muljaju s bolovanjima: 'Doktore, igraju Vatreni, treba mi dopust. To mi je za zdravlje'

Upravno vijeće "Štampara" izabralo je Kolarića između četvero kandidata. Protukandidatkinje su mu bile farmakologinja Sonja Ermakora, epidemiologinja HV-a Davorka Perić i dosadašnja v.d. ravnateljica Sandra Šikić, koja je vodila Zavod nakon odlaska u mirovinu dugogodišnjeg ravnatelja Zvonimira Šostara.

Kolarić je redoviti profesor epidemiologije na riječkom Medicinskom fakultetu i član vladina Znanstvenog savjeta o epidemiološkim mjerama i cjepivu protiv covida-19.

U izmjenama Zakona o zdravstvenoj zaštiti žele sudjelovati i obiteljski liječnici
U izmjenama Zakona o zdravstvenoj zaštiti žele sudjelovati i obiteljski liječnici

Kao potpredsjednik gradskog SDP-a najavljuje suradnju s lokalnom upravom na nizu projekata za poboljšanje zdravlja građana.

Ističe da je čitavu karijeru radio u zavodima za javno zdravstvo, a na mjesto ravnatelja dolazi s dužnosti voditelja Službe za javnozdravstvenu gerontologiju u "Štamparu".

Najavio je apliciranje na programe EU-ovih fondova za očuvanje mentalnog zdravlja, kako bi Zagrepčani u svojim četvrtima imali dostupnu tu vrstu zdravstvene zaštite.

Pao sustav narudžbi, vlada kaos! Dr. Balint: Pacijentica nije mogla obaviti pretragu u bolnici
Pao sustav narudžbi, vlada kaos! Dr. Balint: Pacijentica nije mogla obaviti pretragu u bolnici

Kolarić je i voditelj referentnog centra Ministarstva zdravstva za zaštitu zdravlja starijih pa ističe da će mu zaštita zdravlja starijih i dalje biti jedan od prioriteta.

"Preko 20 posto Zagrepčana starije je od 65 godina. Predlagat ćemo razne ideje kako bismo im omogućili da što duže i bolje žive kod svojih kuća", poručio je.

 

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 2
Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'
IVAN GUTTLER

Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'

U Hrvatskoj su do sada najviše temperature izmjeren u Pločama 42,8 stupnjeva u kolovozu 1981 godine, rekao nam je šef DHMZ-a...
Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...
UŽAS NA CESTI

Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...

Doktori iz Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru borili su se za njegov život, ali nisu ga uspjeli spasiti....
Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'
NI MED CVETJEM NI PRAVICE

Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'

Gradonačelnik je bez komentara. Navodno uopće nije želio nagradu, već sugrađanima samo pokazati kako je njegov vrt lijep. Karmela Vukov-Colić kaže da je sve bilo anonimno