Obavijesti

News

Komentari 19

Inženjer radiologije: 'Svaki dan smo izloženi zračenju. Znate li kolike plaće imaju u Njemačkoj?

Inženjer radiologije: 'Svaki dan smo izloženi zračenju. Znate li kolike plaće imaju u Njemačkoj?

Sindikat Zajedno tvrdi da su pojedini djelatnici odustali od štrajka zbog pritisaka. Ministarstvo zdravstva tvrdi da ne vrši pritisak na zdravstvene djelatnike

U Hrvatskoj trenutno štrajka oko 4000 djelatnika u zdravstvu. Sindikat Zajedno tvrdi da su uredbom o koeficijentima najviše oštećeni laboranti, radiološki tehničari, medicinske sestre, djelatnici u sanitetskom prijevozu i farmaceutski tehničari.

 - Mi smo na neki način, nekom anomalijom, ostali kratkih rukava. I negdje iz naših obračuna plaća nestalo je 25 posto elemenata za formiranje te plaće. Ono što mi želimo nije nikakav astronomski iznos koji se ne bi mogao naći - rekla je Ivanka Herman, radiološka tehnologinja Klinike za tumore, za Novu Tv.

Sindikat Zajedno tvrdi da su pojedini djelatnici odustali od štrajka zbog pritisaka. Ministarstvo zdravstva tvrdi da ne vrši pritisak na zdravstvene djelatnike.

Vili Beroš: Element štrajka nije mi prihvatljiv. Pozivam još jednom sve na razgovor....
Vili Beroš: Element štrajka nije mi prihvatljiv. Pozivam još jednom sve na razgovor....

 - Još jednom pozivam na utemeljeni razgovor, a ne na ucjene: 'Riješite nam to u dva mjeseca ili idemo u štrajk.' Riješit ćemo, hoće li to biti mjesec i pol, dva i pol mjeseca, ili četiri mjeseca, ja ne mogu reći, ali će se sigurno riješiti - rekao je ministar Beroš.

Inženjer medicinske radiologije KBC-a Split Darko Golo, prokomentirao je uvjete rada za Novu Tv.

- Mi se ne bunimo zato što je naša plaća 1250 eura, a u Ljubljani 2500 eura. Mi smo svakodnevno izloženi ionizirajućem zračenju. Ljudi koji se samo time bave u Münchenu imaju početnu plaću od 4000 eura. Znači, Zapad je prepoznao razliku između inženjera koji su u zoni zračenja i onih koji nisu - rekao je Golo.

Golo je pohvalio pacijente koji imaju razumijevanja za štrajk u zdravstvu.

 - Na mom radnom mjestu od stotinu pacijenata obradili smo samo troje. Mi smo pacijente nazvali i rekli im da ne dolaze i da ćemo im se javiti u naredna dva ili tri dana jer očekujemo da će se štrajk zaustaviti. Oni su nas svi zdušno pozdravili po tom pitanju - rekao je inženjer radiologije Golo.

Prosvjedi u bolnicama: Ovo nije hir! Platite što smo zaslužili
Prosvjedi u bolnicama: Ovo nije hir! Platite što smo zaslužili

Golo je odgovorio i ministru Berošu koji umanjuje veličinu prosvjeda i tvrdi da samo 600 djelatnika trenutno štrajka.

 - To je broj koji sigurno ne odgovara istini. Ovdje je ispred bolnice sigurno bilo najmanje 150-200 ljudi, a barem toliko ih je bilo koji su ostali po odjelima - rekao je Golo i dodao da je sustav u potpunosti stao.

Inženjer medicinske radiologije KBC-a Split je za kraj dodao kako on ne štrajka zbog sebe jer je i onako uskoro ide u penziju.

 - Mladi će tu raditi još 35-40 godina, a ja iduće idem u mirovinu. Očekujemo da će se sutra ili prekosutra štrajk zaustaviti. Molim ministra da nam da minimalne zahtjeve koji tražimo. Ispričali smo se pacijentima, oni nas razumiju i oni su uz nas - poručio je ministru i javnosti dr. Darko Golo.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 19
ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!
NEVJEROJATNO

ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!

Policija nam je potvrdila kako ima informacija o nesreći, a nakon kojeg je došlo do sukoba kojeg istražuju...
Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...
UŽAS NA CESTI

Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...

Doktori iz Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru borili su se za njegov život, ali nisu ga uspjeli spasiti....
Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'
NI MED CVETJEM NI PRAVICE

Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'

Gradonačelnik je bez komentara. Navodno uopće nije želio nagradu, već sugrađanima samo pokazati kako je njegov vrt lijep. Karmela Vukov-Colić kaže da je sve bilo anonimno