Obavijesti

News

Komentari 4

Propada projekt kojim se Plenki hvalio da je najveći u regiji

Propada projekt kojim se Plenki hvalio da je najveći u regiji

Izvođač je raskinuo ugovor s investitorom tj. bolnicom. Kaže da im nije na vrijeme plaćala ni poštovala ugovorne obveze. Time ih je, dodaje, stopirala da uspiju odraditi svoj dio posla u ugovornom roku

Prije godinu dana napokon je počela gradnja Centra za translacijsku medicinu Dječje bolnice Srebrnjak za koji je EU odobrila bespovratna sredstva od 432 milijuna kuna. Danas projekt propada iako je premijer Andrej Plenković 2019. na potpisivanju ugovora o financiranju Centra istaknuo kako je to jedan od ključnih strateških projekata, štoviše najveći znanstveni i zdravstveni projekt u regiji. Međutim, nakon što je raskrčen teren za gradnju Centra, napravljena je tek građevinska jama, a kamioni Kamgrada, glavnog izvođača, pokupili su se prošli tjedan s gradilišta. Raskinuli su ugovor s investitorom - bolnicom Srebrnjak. Opstojnost projekta dovedena je u pitanje, a postoji realna mogućnost da projekt propadne te da ostanemo i bez Centra i bez europskog novca.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 4
STRAVA U SPLITU Muškarcu (34) slomili lubanju, borili su mu se za život. Policija uhitila mladića
Nemile scene na turniru

STRAVA U SPLITU Muškarcu (34) slomili lubanju, borili su mu se za život. Policija uhitila mladića

Odveden je u bolnicu gdje je zadržan zbog težine zadobivenih ozljeda. Jedan mladić (24) je uhićen. U tijeku je kriminalističko istraživanje...
DRAMA U ZAGREBU Lokomotiva iskočila iz tračnica i udarila u jumbo plakat: 'Umalo tragedija'
VIDEO

DRAMA U ZAGREBU Lokomotiva iskočila iz tračnica i udarila u jumbo plakat: 'Umalo tragedija'

Kako su nam potvrdili iz zagrebačke policije, oko 9.30 sati dobili su dojavu da je manevarska lokomotiva iskočila iz tračnica dok se kretala iz smjera zapada u smjeru istoka...