Na portal se također možeš prijaviti i
putem svog Facebook ili Google računa.
ili Prijava Prijavi se
Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata
34 komentara

Sutra je pogreb Lane Bijedić: 'Bila je posebna i inteligentna'

U našoj školi i u našim srcima ostavila je traga svojom osobnošću. Osvajala je nagrade na natjecanjima iz engleskog jezika i kulturnog naslijeđa, napisali su školski prijatelji

Foto: Avaz, Facebook
34 komentara

Lana Bijedić (19) čije su tijelo pronašli u nedjelju oko 19 sati u rijeci Studenčici pored Ljubuškog, bit će pokopana sutra.

Obdukcija je pokazala kako je mlada Mostarka ubijena. Na glavi je imala nekoliko rana od udaraca, a na vratu tragove koji nastaju kod gušenja, piše Klix.ba.

STRAVA U MOSTARU Mobitel otkriva ubojicu? Lanu prebio, zadavio i bacio u rijeku

Policija još traga za osumnjičenima, a radi se na vještačenju njenog mobitela koji je pronađen tijekom očevida.

Njene kolege i prijatelji iz Srednje građevinske škole oglasili su se kazavši da je Lana bila posebna, inteligentna, kreativna i iskrena djevojka, zainteresirana za brojne teme o kojima njeni vršnjaci često i ne razmišljaju.

- U našoj školi i u našim srcima ostavila je traga svojom osobnošću. Osvajala je nagrade na natjecanjima iz engleskog jezika i kulturnog naslijeđa, napisali su.

BORILA SE S UBOJICOM Novi detalji užasnog ubojstva: Lana je imala hematom na oku

Kolege i nastavnici odali su joj počast tišinom koja je vladala tijekom svih sati u školi.

Lana je trebala doputovati u Sarajevo gdje je trebala nastaviti svoje obrazovanje, ali netko je nasilno prekinuo njen život i snove. 

Bila uzbuđena zbog selidbe u Sarajevo

Lanini poznanici ispričali su za Hercegovački portal kako je cijelo vrijeme prije nestanka bila ushićena zbog selidbe u Sarajevo. Ondje je navodno pronašla i stan. Nažalost, ne znaju kome se i kako mogla toliko zamjeriti da bi je ubio. Od Lane su se u ponedjeljak oprostili prijatelji i vodstvo njezine bivše Srednje građevinske škole iz Mostara.

- Jučer nas je tragičnom smrću napustila naša donedavna učenica Lana Bijedić. Zapamtili smo je kao posebnu, inteligentnu, kreativnu i iskrenu djevojku, zainteresiranu za mnoge teme o kojima njezini vršnjaci često i ne razmišljaju. U našoj školi i u našim srcima ostavila je traga svojom osobnošću. Osvajala je nagrade na natjecanjima iz engleskog jezika i kulturnog naslijeđa. U ime sjećanja na Lanu, u našoj školi danas su bili skraćeni satovi. Učenici su u tišini, svojim uzornim ponašanjem te razgovorom s profesorima i direktoricom, odali počast našoj Lani. Iskrena sućut obitelji preminule u ime svih učenika i zaposlenika - napisali su na stranicama škole.

Inače, Lana potječe iz obitelji Bijedić, kojoj je pripadao i pokojni političar i bliski suradnik Josipa Broza Tita - Džemal Bijedić.

Možda vas zanima i ovo:
Naši partneri pišu
Message