Obavijesti

News

Komentari 6

Ministarstvo za 24sata: U Iranu je i dalje oko deset Hrvata

Ministarstvo za 24sata: U Iranu je i dalje oko deset Hrvata

Prema našim raspoloživim podacima, u Iranu se još nalazi oko deset hrvatskih državljana koji su odlučili ostati, uglavnom zato što imaju i iransko državljanstvo ili su obiteljski vezani uz Iran, odgovorili su nam iz MVEP-a.

Rat na Bliskom istoku zatekao je i brojne Hrvate koji tamo borave kao turisti ili poslom. U repatrijacijskim letovima, Hrvatska je vratila stotine građana mahom iz Zaljevskih zemalja kao što su Ujedinjeni Arapski Emirati.

Ipak, kako doznajemo u Iranu se i dalje nalazi oko deset Hrvata. Zbog teške sigurnosne situacije, naše veleposlanstvo u Teheranu je evakuirano. Na početku rata u Iranu je boravilo oko 20 Hrvata, uključujući naše nogometaše koji tamo igraju.

Plenković: 'U Hrvatskoj neće biti nestašice goriva. Europa je u potpunosti ovisna o drugima'
Plenković: 'U Hrvatskoj neće biti nestašice goriva. Europa je u potpunosti ovisna o drugima'

 - Prema našim raspoloživim podacima, u Iranu se još nalazi oko deset hrvatskih državljana koji su odlučili ostati, uglavnom zato što imaju i iransko državljanstvo ili su obiteljski vezani uz Iran - odgovorili su nam iz MVEP-a.

Ponavljaju još jednom da se Hrvati kojima treba pomoć ili žele napustiti Islamsku Republiku, mogu obratiti Ministarstvu vanjskih i europskih poslova u Zagrebu na e-mail konzularni.poslovi@mvep.hr ili na broj +38514599400.

 - Prema informacijama kojima raspolažemo, nitko od njih nije zatražio konzularnu pomoć - zaključili su.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 6
ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!
NEVJEROJATNO

ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!

Policija nam je potvrdila kako ima informacija o nesreći, a nakon kojeg je došlo do sukoba kojeg istražuju...
Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...
UŽAS NA CESTI

Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...

Doktori iz Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru borili su se za njegov život, ali nisu ga uspjeli spasiti....
Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'
NI MED CVETJEM NI PRAVICE

Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'

Gradonačelnik je bez komentara. Navodno uopće nije želio nagradu, već sugrađanima samo pokazati kako je njegov vrt lijep. Karmela Vukov-Colić kaže da je sve bilo anonimno