Komentari 14

Bogdanović prodrmao Netse: Zabio 22 poena za prvo slavlje

4

Košarkaši Brooklyn Netsa u osmoj su utakmici nove sezone NBA-a ostvarili prvu pobjedu kod Houston Rocketsa do koje ih je predvodio Bojan Bogdanović s 22 koša

Sedam utakmica trebalo je proći da se razigra Bojan Bogdanović , a s njim i Brooklyn. Hrvatski košarkaški reprezentativac bio je najučinkovitiji u prvoj pobjedi sezone za Netse na gostovanju kod Houston Rocketsa 106-98. Mostarac je u igru ušao s klupe i zabio 22 poena za 34 minute, pri čemu je prikupio i devet skokova te tri asistencije.

Troy Taormina/USA Today Sports/Reuters/PIXSELL

Netsi su utakmicu otvorili sa zaostatkom od sedam koševa pa su zabili devet koševa zaredom za vodstvo od 91-87 šest i pol minuta do kraja. Polaganje Trevora Ariza okončalo je sušu dulju od tri minute za Houston i to je bio početak serije od 6-2 kojom su Rocketsi došli na 93-93 manje od pet minuta do kraja.

Brooklyn je zatim zabio šest koševa zaredom za vodstvo od 99-93 tri i pol minute do kraja. Tada je Marcus Thornton zabio tricu za Houston na što je odgovorio Bogdanović također tricom 1:37 do kraja za povećanje vodstva na 102-96.

Kod prve pobjede Brooklyna u Houstonu nakon devet i pol godina istaknuo se i Joe Johnson sa 16 koševa i deset asistencija, a Brook Lopez dodao je 14 koševa uz 12 skokova. James Harden predvodio je Houston s 23 poena.

Orlando Magic svladao je Los Angeles Lakerse 101-99, a Mario Hezonja je u 19 minuta na terenu ubacio sedam koševa te dodao i dva skoka. Nijedna momčad nije se mogla odvojiti u zadnjoj četvrtini dok Magic nije zabio sedam uzastopnih koševa za vodstvo 99-94 nešto više od dvije minute do kraja. No onda su Lakersi zabili pet zaredom  za izjednačenje od 99-99 minutu i 18 sekundi do kraja.

Heroj utakmice Nikola Vučević , koji je u zadnje četiri godine bio u prvoj postavi Orlanda u 223 utakmice, sinoć nije započeo okršaj protiv Lakersa, ali je ušavši s klupe zabio 18 koševa, uključujući i koš uz sirenu za kraj koji je Magicu donio pobjedu. Shabazz Napier predvodio je Orlando s 22 koša, od čega je bilo pet trica, a Evan Fournier je ubacio 16. Kod Lakersa je najučinkovitiji bio Roy Hibbert sa 15 poena, dok je D'Angelo Russell dodao 14.