Komentari 8

Čudesna završnica relija! Ogier je prvi, Evans je svoju prednost uspio izgubiti u zadnjem zavoju

Uoči posljednjeg brzinca Velšanin Evans je imao 3,9 sekunde prednosti u odnosu na Ogiera, ali je ipak izgubio pobjedu za samo šest desetinki. Slavio je Ogier, koji je ranije imao nesreću u Zagrebu

Aktualni i sedmerostruki svjetski prvak Francuz Sebastien Ogier (Toyota) pobijedio je u nedjelju u prvom izdanju Croatia Rallyja, trećem natjecanju Svjetskog prvenstva u reliju. Uoči posljednjeg brzinca Velšanin Elfyn Evans (Toyota) je imao 3.9 sekunde prednosti u odnosu na Ogiera, ali je na zadnjem zavoju relija pogriješio i izgubio pobjedu za samo šest desetinki, a Ogier je došao do 51. trijumfa u karijeri.

POGLEDAJTE VIDEO: Ogierova nesreća u Zagrebu

Tako je Evans završio na drugoj poziciji (+0.6), a treće mjesto osvojio je Thierry Neuville (Hyundai) sa +8.1 sekundi slabijim vremenom, koji je odlično vozio na zadnjem brzincu, ali se je u jednom trenutku izvrtio na stazi te je izgubio nekoliko dragocjenih sekundi.

Pobjednik finskog Arctic Rallyja Estonac Ott Tänak (Hyundai) bio je četvrti sa minutu i 25.1 sekundi zaostatka.

Dvaput probušio gumu, a opet je prvi! Ogier briljirao drugi dan

Ogier je bio vodeći nakon prva dva dana relija, odnosno nakon 16 od 20 predviđenih brzinskih ispita. U nedjelju, posljednji dan, ušao je sa 6.9 sekundi prednosti pred momčadskim kolegom Britancem Elfynom Evansom, te 10.4 sekundi ispred Belgijca Thierrya Neuvillea (Hyundai).

Ogier je na putu do današnjeg prvog brzinca imao manju prometnu nesreću na zagrebačkoj Aveniji Dubrovnik. Svjetski prvak se kretao prema istoku, a onda se pokušao prestrojiti u desnu traku i tada je na njega naletio osobni automobil, koji je udario u stražnji dio Ogierove Toyote.

Reli prvak Ogier sudario se u Novom Zagrebu, pokosili stup na stanici pa odjurio policajcima

Nitko nije ozlijeđen, a Ogierov automobil je osposobljen za nastavak utrke, ali to je vjerojatno utjecalo na upravljivost, a daljnje dragocjene sekunde izgubili su na 18. brzinskom ispitu gdje je Evans preuzeo inicijativu i preskočio ih.

VIDEO Pogledajte kako je Ogier nakon sudara pobjegao policiji

Posljednji dan Croatia Rallyja krenuo je 17. brzinskim ispitom Bliznec - Pila (25.2 km), a briljirao je Evans, koji je bio najbrži na 17. i 18. brzincu, dok je na predzadnjem brzinskom ispitu najbolje vrijeme imao Thierry Neuville.

Ogier u Novom Zagrebu slupao automobil vrijedan 700 tisuća €

Zadnji brzinac (Zagorska Sela - Kumrovec, 14.09 km) je tzv. "power stage" na kojem su vozačima na raspolaganju dodatni bodovi za Svjetsko prvenstvo. Uoči njega vodio je Elfyn Evans, na drugom mjestu je bio Ogier sa 3.9 sekunde zaostatka, dok je treći bio Neuville sa 8.0 sekundi slabijim vremenom. No, na zadnjem brzincu najbrži je bio Ogier i za 4.5 sekunde nadmašio je Evansa.

Reli nesreća 01:21