Komentari 2

Dinamo može učiti od Zrinjskog: 'Plemići' hrabro pali, a Bilbiju će proganjati promašena šansa...

Bacali su se Mostarci na svaku loptu i kao da je svaki od njih u sebi mislio "nećemo ovo izgubiti". Nema im se što zamjeriti zbog ovog poraza. Ipak će se nešto pitati Zrinjski u Europi

Jedan od najboljih osjećaja u sportu je kada slaviš, odnosno izvučeš pozitivan rezultat, a nitko ti nije dao šansu. Jedan od najgorih osjećaja u sportu je kada si tako blizu ovom prvom osjećaju, ali na kraju ne uspiješ. Grozno je znati da si bio nekoliko trenutaka udaljen od euforije i katarze, a na kraju s terena izlaziš u suzama.

Ballkani je protiv Dinama osjetio kako je to slaviti protiv momčadi koja je nekoliko puta vrjednija i bolja od tebe. Kosovari su odigrali odličnu utakmicu i slavili s 2- 0 iako im nitko nije davao šanse

U Birminghamu 1500 Ultrasa i princ William

Nekoliko tisuća kilometara sjeverozapadnije Hrvatski športski klub Zrinjski došao je u goste odličnoj Aston Villi. Poraženi su mostarski "plemići" 1-0 golom u 94. minuti i dobar dio igrača teren je napustio u suzama. Nekoliko minuta kasnije suze su postale ponos. Jer dečki iz Mostara su i drugo kolo za redom pokazali su da im je mjesto u Europi i učinili svoje navijače ponosnima. Njih više od 1500 došli su na stadion, a zapljeskao im je i Princ William koji je bio na tribinama

Navijači Zrinjskog ostavili su Engleze u čudu, gledao ih i princ William: 'Užitak ih je slušati...'
Aston Villa v HSK Zrinjski Mostar - UEFA Europa Conference League - Group E - Villa Park

Klub iz Birminghama glasi za jednog od najvećih favorita u u skupinama Konferencijske lige. Poraženi su Englezi u prvoj utakmici protiv varšavske Legije i protiv Zrinjskog nije igralo ništa drugo osim sva tri boda. I krenuli su tako. Napadali su, kontrolirali igru i tražili svoje šanse.

Mostarci su od početka utakmice znali kako će izgledati Aston Villa. Pripremili su se na to da svoju priliku traže iz kontre i dočekali je već u petoj minuti. Tičinović se izborio za loptu na polovici Aston Ville i malo pod dojmom utakmice pokušao lobati Martineza iz teške situacije umjesto da doda u sredini prema Ćuži koji ga je čekao na povratnoj lopti.

Aston Villa zabila u 94. minuti i slavila protiv Zrinjskog! Dečki iz Mostara junački pali u Engleskoj

Šanse Bilbije i Tičinovića

Nakon toga ponovno je Aston Villa prijetila, ali Zrinjski bio konkretniji. Ponovno je Tičinović u 15. minuti pobjegao svom čuvaru, dodao u sredinu prema Bilbiji, ali Martinez je to odlično obranio. Sanjat će Bilbija ovaj promašaj i Martineza baš kao što ga i Randal Kolo Muani sanja nakon finala Svjetskog prvenstva i promašaja u 123. minuti

Aston Villa prvu je priliku imala tek u 40. minuti kada je Zanolo škaricama proba iznenaditi Marića.

U drugom poluvremenu pokazali su "dečki iz Mostara" kako se bori za svoj klub. Aston Villa je pritiskala, tražila gol. Marić je čupao i moguće i nemoguće. Izluđivao je igrače Aston Ville, ali nisu mogli Englezi pospremiti loptu u mrežu. Sve do 94. minute. McGinn je tada iskoristio jedan dobar centaršut i rastužio sve navijače mostarskog kluba, ali i ljubitelje nogometa. Ipak je svima drago kada momčad od desetak milijuna eura izvuče pozitivan rezultat protiv momčadi koja vrijedi 600 milijuna eura.

- Aston Vila je zasluženo pobijedila. Mi smo dali svoj maksimum. Znali smo da možemo samo čvrstim blokom odgovoriti na kvalitetu. Na našu žalost poklekli smo u zadnjem napadu. Šteta što zalaganje nije nagrađeno jednim bodom. To bi bio ogroman uspjeh. Nemam što prigovoriti igračima. Treba im čestitati. Odigrali su odličnu defenzivnu utakmicu, a za nešto više treba više kvalitete. Drugo poluvrijeme smo se posebno patili. Jednostavno nismo mogli izaći prema naprijed. Gol je visio u zraku, treba reći. Ostaje žal što je pao u zadnjim sekundama - rekao je Krunoslav Rendulić, trener Zrinjskog, nakon utakmice u Engleskoj.

Što kažu navijači Dinama nakon debakla: 'Pokaži srce? Pokazali ste gu*icu. Postali smo sramota'

Junačka utakmica Zrinje

I zaista, nema se dečkima iz Mostara što zamjeriti. Bacali su se Mostarci za svakom loptom i kao da je svaki od njih u sebi mislio "nećemo ovo izgubiti". Nema im se što zamjeriti zbog ovog poraza jer jednostavno više nije bilo snage. Dinamovci bi mogli pogledati ovu utakmicu i vidjeti kako se igra za svoj klub.

Nije Dinamu strana ovakva borba za svoju momčad. Pa prije nešto više od godinu dana na Maksimiru je pao Chelsea. Padali su i Tottenham i Sevilla i Arsenal. Nije strano "modrima" igrati ovako kako je igrao Zrinjski. Možda ih samo treba podsjetiti kako se bori za svoj klub, a utakmica Zrinje protiv Aston Ville odličan je primjer za to.

Ništa nisu naučili od Ademija: Dinamo se sramoti, a senatori pred medije guraju prinovu!?

Iz utakmice u utakmicu Zrinjski pokazuje da će ga se nešto pitati u Europi. Ovaj poraz boli, ali ova predstava sve navijače čini ponosnima. Aston Villa je prije utakmice bila najveći favorit za pobjedu od svih današnjih parova. I to je bilo realno očekivati. Pa petoplasirana je u jednoj od najjačih liga svijeta!

Daleko je Zrinjski od prolaska grupe što bi tek bio ogroman podvig za bosanskohercegovački nogomet. Ali Mostarci su svakom utakmicom sve bliže tome da naprave novo čudo.