Komentari 94

Šahtar šokirao Atalantu u 95., Brugge otkinuo bod u Madridu

43

Club Brugge je senzacionalno vodio na Santiago Bernabeu, ali se Real spasio u zadnjim trenucima 2-2 (0-2). U Italiji je pak Šahtar preokrenuo u zadnjoj minuti i ostavio Atalantu na 0 bodova rezultatom 1-2 (1-1)...

Fenomenalne utakmice odigrane su u utorak na Santiago Bernabeu i San Siru u 2. kolu Lige prvaka. U ranom terminu su snage odmjerili Real Madrid i Club Brugge te Atalanta sa Šahtarom

Real se uspio spasiti i u skupini A napokon doći do prvog boda u Ligi prvaka nakon što je Club Brugge u prvom poluvremenu napravio pravu senzaciju (2-0) sjajnim golovima Emmanuela Dennisa. Pri prvom golu sudac je provjeravao VAR zbog navodnog zaleđa, ali onda je ipak vidio da su oba napadača bila u liniji.

Olmo: Kad zabiju šesti, idu i po sedmi gol. Ali nisu nepobjedivi
'City je savršen, ali nikoga od tamo ne bih doveo u Dinamo'

Povratkom na travnjak bilo je jasno da to neće ostati na tome jer je pritisak Reala rastao iz minute u minutu. Prvo je smanjio vodstvo gostiju Sergio Ramos u 55. minuti, iako je i tu sudac konzultirao VAR, a zatim je bod u Madridu sačuvao Casemiro u 85. minuti.

Atalanti je pak San Siro još jednom bio slaba točka. Nisu se Talijani uspjeli sačuvati i ostati na početnoj 1-0 prednosti iz prvoga dijela. U 16. minuti je Iličić promašio pokušaj iz penala, ali je u 28. minuti Zapata doveo Atalantu u vodstvo. No, do kraja poluvremena je Moraes izjednačio, a u posljednjoj minuti susreta nakon velike borbe na obje strane zabija Solomon za konačnih 1-2.

Što čeka Modre? City bez pola obrane, a nema ni De Bruynea
Izet je važniji od mode: Otišla u Manchester umjesto u Pariz

Podsjetimo, Atalanta je ovime ostala još uvijek bez ijednog boda u Ligi prvaka, dok je Šahtar došao do svoja prva tri boda i tako ostao na 3. mjestu u skupini. Dinamo i Manchester City odlučit će o tome tko će zasjesti na prvo  mjesto, ali u svakom slučaju, loša izdanja Atalante Dinamu daju veliku nadu odličnog plasmana.

Dinamo ima realnu šansu još jednom svladati Atalantu u Italiji, a niti ovakav Šahtar ne izgleda kao velika prijetnja "modrima" što nudi čak osam - devet mogućih bodova na konto Zagrepčana do kraja odigravanja grupne faze.