Komentari 40

Haaland srušio Srbiju, Portugal spasio zaboravljeni nogometaš

5

U završnici susreta Alba je imao šansu, no ostalo je 1-1. Cristiano Ronaldo ušao je s klupe u 62. minuti. Gol odluke u Beogradu zabio je Erling Haaland u 26. minuti za pobjedu Norveške protiv Srbije

Počelo je novo izdanje Lige nacija. U Ligi A odigrale su se dvije utakmice, Španjolska i Portugal remizirali su 1-1 u Sevilli, što im je četvrti put zaredom, dok je Češka u Pragu pobijedila Švicarsku 2-1 (Kuchta 11', Sow ag. 58' - Okafor 44').

Španjolska je bila nadomak pobjede protiv susjeda, vodila je od 25. minute golom Morate nakon sjajne akcije, no u 82. minuti ukazao se igrač Brage Ricardo Horta i zabio prvijenac za reprezentaciju. Zanimljivo, bila mu je ovo druga utakmica za Portugal, a prvu je odigrao prije osam godina.

UEFA Nations League - Group B - Spain v Portugal

U završnici susreta Alba je imao šansu, no ostalo je 1-1. Cristiano Ronaldo, spomenimo i to, ušao je s klupe u 62. minuti. Za tri dana Česi dočekuju Španjolce, a Portugalci Švicarce.

U skupini 4 drugog jakosnog razreda (Lige B) Norveška i Švedska su startale gostujućim pobjedama protiv naših susjeda.

Švedska je u Ljubljani pobijedila Sloveniju 2-0, dok je Norveška u Beogradu porazila Srbiju s 1-0. Gol odluke u Beogradu zabio je Erling Haaland u 26. minuti, a bio je to njegov 16. pogodak za reprezentaciju u 18 susreta.

UEFA Nations League - Group H - Serbia v Norway

Šveđani su slavili golovima Emila Forsberga (39' -11 m) i Dejana Kuluševskog (88'). Iduće kolo donosi ogled Srbije i Slovenije te Švedske i Norveške.

Gostujuće pobjede ostvarili su i Kosovo i Grčka u skupini 2 Lige C. Grčka je u Belfastu slavila protiv Sjeverne Irske s 1-0, a gol odluke zabio je Tasos Bakasetas u 39. minuti.

Kosovo je osvojilo tri boda na gostovanju na Cipru pobjedom 2-0, a strijelci su bili Valon Berisha (65) i Edon Zhegrova (78).

Bugarska i Sjeverna Makedonija su u skupini 4 trećeg jakosnog razreda odigrale 1-1. Kiril Despodov je u 13. minuti doveo domaćine u vodstvo, a izjednačio je Milan Ristovski u 50. minuti.