Komentari 13

Horkaš skinuo penal, a Istru je potopio Senić golom za pobjedu

Varaždinci su pobijedili 1-0 u derbiju začelja u Puli, a Istrani su kažnjeni za sve propuštene prilike. Lončar je za Istru promašio penal, a u smiraju utakmice gol za pobjedu gostiju postigao je sjajni Senić

U dvoboju 22. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Varaždina svladali Istru 1961 s 1-0 (0-0).

Varaždinci su pobijedili u derbiju začelja u Puli, a Istrani su kažnjeni za sve propuštene prilike. Domaćin je u prvom dijelu promašio penal, pogodio stativu i nije iskoristio puno prilika, a u drugom dijelu je imao i igrača više, a nakraju su ostali i bez boda.

POGLEDAJTE VIDEO: Slavlje Varaždinaca

Slavlje igrača Varaždina nakon pobjede protiv Hajduka 00:30

Puljani su dominirali u prvom dijelu, ali nisu uspjeli zabiti gol. Već u sedmoj minuti Slavko Blagojević s 20-tak metara pogađa stativu, a u 32. minuti nakon provjere VAR-om kontakta između Šime Gržana i golmana Dinka Horkaša dosuđen je penal za Istru.

Golman Varaždinaca Horkaš iskupljuje se i brani udarac s bijele točke Crnogorca Stefana Lončara. Inače penale u Istri izvodi Gržan, ali isti valjda nije izvodio jer je 'nepisano pravilo' da penal nikad ne izvodi penal nad kojim je napravljen prekršaj.

Pula: Istra i Varazdin sastali se u 22. kolu HT Prve lige

U 57. minuti crveni karton je dobio stoper gostiju Marko Stolnik, a nakon toga uslijedila je opsada gola gostiju, da bi Varaždinci s igračem manje u 87. minuti došao do gola. Slobodni udarac s desne strane izveo je Igor Postonjski, a najspretniji je u šesnaestercu bio Matej Senić za pobjedu Varaždina. Sjajnom Seniću to je bio treći gol ove sezone.

Varaždin je s pobjedom i 22 boda preskočio Slaven na sedmoj poziciji, dok je Istra zadnja s 14 bodova. Utakmicu je na stadionu Aldo Drosina sudio je Fran Jović.

Tri gola u četiri minute: Šibenik i Slaven remizirali u Koprivnici