Komentari 6

Denver poveo u finalu protiv Miamija! Jokić ušao u povijest

Denver poveo u  finalu protiv Miamija! Jokić  ušao u povijest
10

Nijedan igrač u debiju u NBA finalu nije imao više asistencija nego Nikola Jokić. Srpski košarkaš dominirao je u pobjedi Denvera protiv Miamija s 'triple-double' učinkom od 27 koševa, 10 skokova i 14 asistencija

Košarkaši Denver Nuggetsa pobijedili su Miami Heat 104-93 i time poveli u finalu NBA lige. Titulu prvaka odlučuje serija na četiri dobivene utakmice, a u noći s nedjelje na ponedjeljak (2 sata po hrvatskom vremenu) igra se druga utakmica, također u Ball Areni u Denveru.

POGLEDAJTE VIDEO: Otac Nikole Jokića za 24sata

specka reportaža iz sombora, otac nikole jokića 01:28

Nikola Jokić (28) odigrao je utakmicu za pamćenje u debitantskoj utakmici u finalu NBA lige. Završio je utakmicu s 'triple-double' učinkom od 27 koševa, 10 skokova i 14 asistencija. Radi se o još jednoj utakmici za pamćenje u režiji dvostrukog MVP-ja.

Denver 'gazi' na Jokićev pogon, Miami muči nadmorska visina?!

Srpski košarkaš postao je tek drugi NBA košarkaš s 'triple-double' učinkom u debiju u NBA finalu. Prije njega to je učinio Jason Kidd 2002. protiv Los Angeles Lakersa (23 koševa, 10 skokova i 10 asistencija). Oborio je i debitantski rekord NBA lige s čak 14 asistencija u prvoj utakmici u finalu.

Odlično je odigrao i Jamal Murray. Bek Nuggetsa završio je s 26 koševa, šest skokova i 10 asistencija. Michael Porter Jr. imao je 'double-double' s 14 koševa i 13 skokova.

NBA: Finals-Miami Heat at Denver Nuggets

Bam Adebayo pružio je najbolji otpor u redovima Miamija. Završio je s 26 koševa, 10 skokova i pet asistencija. Gabe Vincent imao je 19 koševa, Haywood Highsmith imao je 18 koševa, ali za Heat je podbacila 'prva violina' Jimmy Butler. Zvijezda Miamija završila je utakmicu sa samo 13 koševa uz šut 6 od 14.

Nuggetsi vodili od početka

Denver je fantastično ušao u utakmici u prvom NBA finalu u povijesti franšize. Aaron Gordon bio je posebno dominantan na početku utakmice. U manje od osam minuta zabio je 12 koševa za vodstvo Nuggetsa od 22-14.

Nikola Jokić obožava konje, ali i 'konje'. Evo kakve jurilice u svojoj garaži ima NBA zvijezda

Nikola Jokić radio je ono u čemu je fantastičan. Točnim dodavanjima nalazio je suigrače u dobrim situacijama, što potvrđuje čak šest asistencija u prvoj četvrtini.

Denver je pobijedio prvu četvrtinu 29-20, a dobru formu igrači trenera Mikea Malonea prenijeli su u drugu četvrtinu. Michael Porter Jr. i Jamal Murray zabili su po tricu, sve dok je Jokić sjedio na klupi i odmarao.

Miami se pokušao zonsku obranu dok je Jokić odmarao, ali taj sistem nije urodio plodom. Porter se pokazao velikim problemom za obranu Heata, koji nema dovoljno krila za visoke i snažne igrače Denvera.

Jokić se sredinom druge četvrtine vratio na teren, a Denver je s njime na parketu nastavio s još boljom igrom. Domaćin je na poluvrijeme otišao s velikim vodstvom od 59-42. Murray je predvodio obje momčadi s čak 18 koševa na poluvremenu, ali je sjajan bio i Jokić, koji je uzeo samo tri udarca prema košu Denvera uz stopostotnu realizaciju.

U domu NBA šampiona. Jokićev otac za 24sata: Bucko je sretan kad je u štali sa svojim konjima

Srpski košarkaš otišao je na predah s 10 koševa i čak 10 asistencija. Nalazio je suigrače koji su bili dobro raspoloženi pred domaćom publikom. Uz Jokića i Muraryja istaknuo se i Gordon s 14 koševa i pet skokova. Posebno je dominantan bio u prvoj četvrtini, u kojoj je zabio 12 koševa.

Životna priča heroja Miamija: Oca nije upoznao, a mama ga je izbacila na ulicu kad je imao 13

Za momčad iz Floride jedini je raspoložen bio Bam Adebayo s 16 koševa i četiri skoka. Jokić je pogodan match-up za Adebaya u napadu, ali 25-godišnji centar ima i težak zadatak na drugoj strani parketa. Zadužen je za čuvati Jokića, što je težak zadatak, iako je Adebayo oslovljen kao jedan od najboljih braniča u ligi.

Denver je slavio i u trećoj četvrtini s 25-21, pa je tako vodstvo Nuggetsa uoči zadnje dionice bilo čak 84-63. Miami je ušao u zadnju četvrtinu serijom od 11-0, s čime su smanjili zaostatak za Denverom na 'samo' deset koševa razlike. Strateg Nuggetsa, Mike Malone, odgovorio je time-outom. Jokić je zabio četiri koša, Murray još dva, a Denver je time održao dvoznamenkasto vodstvo.

Unatoč naporima Haywooda, koji je zabio 12 koševa u zadnjoj četvrtini, Denver je bez drame priveo utakmicu kraju i poveo u finalu.