Komentari 2

Kobe Bryant se vratio na parkete tricom za pobjedu

1

Ponajbolji košarkaš današnjice i najveća zvijezda Los Angeles Lakersa, vratio se na parkete NBA lige nakon pet utakmica pauze zbog ozljede noge

Kobe Bryant se nakon pauze od pet utakmica vratio na NBA terene. I učinio je to na spektakularan način, donio je svojoj momčadi gostujuću pobjedu kod Memphis Grizzliesa 99-98 tricom 4.3 sekunde prije posljednjeg zvuka sirene. Bryant je postigao devet posljednjih koševa za svoju momčad, a u posljednjoj minuti zabio je dvije trice. Ukupno je utakmicu završio s 32 ubačena koša , 7 skokova i 6 asistencija. U sedmu gostujuću pobjedu Lakersa u zadnjih osam utakmica Pau Gasol ugradio je 22 koša i 13 skokova, a Andrew Bynum 15 koševa. S druge strane, Grizzliesi su izgubili petu uzastopnu domaću utakmicu, a u njihovim je redovima najbolji bio O.J. Mayo s 25 koševa. Phoenix Sunsi su zaustavili pobjednički niz Oklahoma Thundera na brojci devet gostujućom 104-102 pobjedom. Uspjeli su Sunsi nadoknaditi deset koševa minusa u posljednje tri i pol minute utakmice i na kraju slaviti košem Jasona Richardsona 0.7 sekundi prije kraja. Amare Stoudamire s 30 koševa i Richardson s 20 koševa i 13 skokova bili su najbolji u redovima pobjedničke momčadi za koju nije igrao playmaker Steve Nash (zbog ozljede leđa). Kod domaćina je očekivano najbolji bio Kevin Durant, ali njegovih 36 koševa i 8 skokova nisu bili dovoljni za slavlje. Cleveland Cavaliersi prekinuli su niz od tri uzastopna poraza domaćim slavljem nad New Orlaens Hornetsima 105-95. Cavse je predvodio LeBron James s 20 koševa i 12 asistencija, a jednako je toliko koševa uz sedam skokova skupio gorostasni centar Shaquille O'Neal. Kod Hornetsa je uvjerljivo najbolji bio Marcus Thornton, koji je ušao s klupe i zabio čak 37 koševa. Posebno je Thornton inspiriran bio u drugoj četvrtini kada je postigao čak 23 koša, što je klupski rekord za jednu četvrtinu.

NBA liga, utorak:
Cleveland – New Orleans 105-95 (James 20k, 13a, O'Neal 20k, 7s / Thornton 37k, Collison 22k, 10a)
Boston – New York 110-106 (Allen 24k, Rondo 15k, 16a / Lee 28k, 15s, Rodriguez 18k)
Miami – Minnesota 88-91 (Wright 26k, 7s, Neal 18k / Love 17k, 12s, Flynn 16k)
New Jersey – Portland 93-102 (Lee 28k, Harris 28k / Roy 28k, Aldridge 27k, 7s)
Memphis – LA Lakers 98-99 (Mayo 25k, Randolph 20k, 14s / Bryant 32k, 7s, 6a, Gasol 22k, 13s)
Oklahoma City – Phoenix 102-104 (Durant 36k, 8s, Westbrook 21k, 10a / Stoudamire 30k, 9s, Richardson 20k, 13s)
Sacramento – Detroit 89-101 (Evans 28k, 13a, Landry 18k / Hamilton 30k, Prince 22k)
Golden State – Philadelphia 102-110 (Ellis 22k, Watson 20k / Williams 26k, 10s, 7a, Igoudala 22k)