Komentari 161

Peta spasa za Hajduk! I kad ne zabije, Livaja spašava Splićane. Tako su 1998. radili Argentinci

Sve je već postalo jasno, Livaja je igrač koji Hajduk čini 50 posto boljom ekipom. Nova je potvrda stigla s dvije asistencije Slavenu, a ona druga petom za izjednačenje nova je majstorija iz njegove radionice

I kad ne zabije, Marko Livaja Hajdukov je spasitelj. U čudesnoj završnici, kada je Slaven vjerojatno već počeo slaviti prvu pobjedu nakon devet kola bez ijedne, Hajduk je izjednačio na 2-2 i osvojio bod. Veliki bod uzme li se u obzir činjenica da je cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje nakon gluposti Nihada Mujakića.

Livajinu i Nayirovu efikasnost poništila je Mujakićeva glupost
Žuta minuta stopera Hajduka: Ošamario protivnika, dobio je izravan crveni pa se iščuđavao

Livaja je, nakon majstorije Lokomotivi, još jednom pokazao kakav je majstor. U 22. minuti asistirao je Umutu za vodeći gol, pogodio ga točno u nogu, a onda sve potencirao u sudačkoj nadoknadi. Hajduk je dobio slobodan udarac, svi su očekivali da s 25 metara pucaju Fossati ili Atanasov, a kad ono...

Fossati je dodao Livaji koji je bio na vrhu kaznenog prostora, on petom, s čovjekom na leđima, proigrao Umuta, a Turčin nekako progurao loptu u gol kroz duel s Parackim. Erupcija na Poljudu, kao da su pobijedili.

Sve je već postalo jasno, Livaja je igrač koji Hajduk čini 50 posto boljom ekipom i Hajdukova uprava morat će napraviti sve da ga zadrži na Poljudu. Sličan gol zabila je Argentina na Svjetskom prvenstvu 1998. protiv Engleske.

Igrala se posljednja minuta prvog poluvremena, Javier Zanetti stao je u zid, dva igrača Argentine preskočila loptu, dodali Zanettiju u živom zidu, a ovaj zabio.