Pistonsi nastavljaju s pobjedama bez Iversona

1

Pistonsi, čini se, bolje igraju bez Allena Iversona. Playmaker je propustio treću uzastopnu utakmicu zbog ozljede leđa, a Pistonsi su opet slavili

Ovoga puta na domaćem su parketu nadigrali Denver Nuggetse razultatom 100-95. Tayshaun Prince sa 23 i Richard Hamilton sa 21 košem i sedam asistencija predvodili su Pistonse do 30. ovosezonske pobjede, dok su jako dobri pod obručima bili Antonio McDyess sa 16 koševa i 12 skokova i Rasheed Wallace sa 16 koševa i 10 skokova. Denver, kojem je ovo peti poraz u zadnjih sedam utakmica, predvodio je bivši Detroitov igrač Chauncey Billups sa svojim rekordnim učinkom sezone od 34 koša. Orlando je kod kuće slavio protiv Phoenixa 111-99, a pobjedu su domaći košarkaši izborili u posljednjoj četvrtini, koju su dobili 33-18. Razliku su domaći košarkaši stvorili u posljednje četiri minute kad nakon tehničke pogreške Shaquillea O'Neala rade seriju 8-0. Rashard Lewis bio je najbolji Orlandov pojedinac sa 29 koševa i 12 skokova, dok je Dwight Howard zabio 21 uz osam skokova. S druge strane, Sunse je predvodio Jason Richardson sa 27 koševa, Steve Nash vratio se u sastav nakon propuštene tri utakmice radi ozljede desnog gležnja i zabio 20 koševa, dok je O'Neal završio dvoboj sa 19 koševa i 11 skokova.
Toronto Roka Lenija Ukića poražen je na gostovanju kod Houstona 107-97, a hrvatski košarkaš igrao je u 39. ovosezonskom porazu svoje momčadi (u 62 utakmice) devet minuta i imao učinak od 2 koša (šut iz igre 1/3) i dvije asistencije. Houston su predvodili Carl Landry sa 22 koša, te Luis Scola sa 20 koševa i 16 skokova i Yao Ming sa 20 koševa i 11 skokova. Kod Raptorsa su najviše ubacili Chris Bosh i Andrea Bargnani, obojica po 25 koševa, dok je Jose Calderon uz deset koševa i 16 puta uspješno asistirao, čime je izjednačio svoj rekordan učinak u tom segmentu igre.

REZULTATI:
Orlando – Phoenix 111-99 (Lewis 29k, 12s, Howard 21k, 8s / Richardson 27k, 6s, Nash 20k, 8a)
Charlotte – Chicago 96-80 (Felton 18k, 9a / Thomas 14k, 12s)
Detroit – Denver 100-95 (Prince 23k, Hamilton 21k, 7a / Billups 34k)
Milwaukee – New Jersey 95-99 (Villaneuva 24k, 15s / Lopez 24k, 12s)
Minnesota – Golden State 94-118 (Love 18k, 14s / Jackson 23k, 7s)
Houston – Toronto 107-97 (Landry 22k, Scola 20k, 16s / Bosh 25k, Calderon 10k, 16a)
Sacramento – Indiana 109-117 (Martin 21k / Jack 26k, Murphy 23k, 10s)
LA Lakers – Memphis 99-89 (Bryant 31k, P. Gasol 13k, 8s / M. Gasol 17k, 14s)