Komentari 53

Pogledajte prvijenac Sose za Hrvatsku, bombu Eriksena i golčinu džokera Lovre Majera

12

Nakon mirnog prvog poluvremena Sosa je pogodio početkom nastavka. Izjednačio je Eriksen krasnim udarcem s 20-ak metara, a već u idućem napadu prednost Hrvatskoj vratio čovjek koji je tek ušao

Hrvatska je pobijedila Dansku pred 22.715 gledatelja na Maksimiru i došla na korak do osvajanja prvog mjesta i odlaska na završnicu Lige nacija!

Nešto više od četiri godine nakon što je otišao iz Dinama Borna Sosa (24) doživio je novi krasan trenutak na svom stadionu. U sedmom je nastupu zabio prvijenac u važnoj utakmici Lige nacija protiv Danske.

POGLEDAJTE VIDEO: Kako se Hrvatska pripremala za Dansku

Trening 'vatrenih' u Maksimiru 03:47

Luka Modrić ubacio je u 49. minuti s lijeve strane, Danci to nisu uspjeli izbaciti, Joachim Andersen dao je loptu ravno do hrvatskog beka koji je bio na 20-ak metara od gola, namjestio se i preciznim udarcem pogodio donji desni kut gola Kaspera Schmeichela.

Proključala je u tom trenutku velika većina od 22.715 navijača koji su promrzli na Maksimiru u prvom poluvremenu. Bio je to prvi udarac momčadi Zlatka Dalića u okvir i odmah gol.

Hrvatska povela protiv Danske, Borna Sosa zabio uza 1:0

Zabio ga je baš Sosa, oko kojega su se lani lomila koplja u javnosti jer je pokušao dobiti njemačko državljanstvo i igrati za njihovu reprezentaciju. Nije uspio, a nakon što ga Dalić nije poveo na Euro, ispričao se i izgladili su nesuglasice, a Hrvatska je dobila lijevog beka na kojeg može računati dugo godina.

UEFA Nations League - Group A - Croatia v Denmark

Zagrepčanin je u cijeloj klupskoj karijeri i 148 utakmica zabio svega tri gola, sva tri u Stuttgartu, a u reprezentativnom je dresu bio strijelac u selekciji do 17 godina davnog 21. listopada 2014. u kvalifikacijama za Euro protiv Kazahstana, u pobjedi 8-1 u Mađarskoj.

Sosi je, dakle, sedam nastupa trebalo za prvijenac za A reprezentaciju, čime bi mogao nadmašiti druge lijeve bekove koji su igrali za "vatrene", Roberta Jarnija (jedan gol u 81 nastupu), Danijela Pranjića (jedan gol u 58 nastupa), Ivana Strinića (bez golova u 49 nastupa), Josipa Pivarića (bez gola u 26 nastupa), Borne Barišića (jedan gol u 26 nastupa).

Hrvatska povela protiv Danske, Borna Sosa zabio za 1:0 Hrvatska povela protiv Danske, Borna Sosa zabio za 1:0

Hrvatska je nakon toga nastavila dominirati, Mateo Kovačić imao je najzreliju priliku nakon prodora, ali nije pogodio, a kazna je stigla u 77. minuti. Christian Eriksen, najveća zvijezda Danske, uzeo je loptu i nečuvan opalio s 20-ak metara. Pogodio je same desne rašlje!

Dalić je odmah reagirao i poslao u igru Lovru Majera umjesto Kovačića, a ovaj mu je vratio golom samo minutu kasnije!

Dodao mu je Bruno Petković, još jedan džoker s klupe, a veznjak Hrvatske, koji igra s maskom zbog loma kosti lica, šokirao je Dance kao maskirani osvetnik Zorro i pogodio donji lijevi kut Schmeichelova gola za 2-1 i veliku pobjedu "vatrenih".

UEFA Nations League - Group A - Croatia v Denmark UEFA Nations League - Group A - Croatia v Denmark

Sve golove s utakmice Hrvatska - Danska možete pogledati OVDJE.