PSG srušio Saint-Etienne: Messi asistirao, Mbappé zabijao...

6

PSG je povećao svoju prednost u odnosu na najbližu pratnju na 16 bodova. Toliko zaostaju Nica i Marseille, ali Olympique ima utakmicu manje

Nogometaši Paris Saint Germaina pobijedili su Saint-Etienne sa 3-1 (1-1) u utakmici 26. kola francuskog prvenstva, odigranoj u subotu na pariškom Parku prinčeva.

Gostujuća momčad je povela u 16. minuti kad je Bouanga preciznim udarcem svladao Donnarummu. Igrači Saint-Etiennea mali su još nekoliko dobrih prilika, ali je talijanski vratar zaustavio sve njihove pokušaje.

PSG je do izjednačenja stigao u 42. minuti, kad je Leo Messi poslao idealnu loptu iza leđa gostujuće obrane, gdje je natrčao brzonogi Kylian Mbappé i preciznim udarcem svladao Bernardonija.

Ligue 1 - Paris St Germain v AS Saint-Etienne

U 47. minuti Messi se oslobodio između dvojice suparničkih braniča i još jednom idealno poslužio Mbappéa koji je postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Pet minuta poslije Mbappé je postao asistent i zaslužio epitet igrača utakmice, a nakon njegovog ubačaja Danilo je glavom s nekoliko metara pogodio mrežu za 3-1.

Nogometaši Nice nisu uspjeli doći do pobjede na gostovanju protiv Strasbourga, a dvoboj 26. kola francuskog prvenstva u kojem su gosti igrali s igračem manje od 48. minute kad je isključen Dante, završen je bez pogodaka.

VIDEO Nova maestralna partija u režiji Lovre Majera! Dijelio lopte pa prekrasno pogodio

PSG je povećao svoju prednost u odnosu na najbližu pratnju na 16 bodova. Toliko zaostaju Nica i Marseille, ali Olympique ima utakmicu manje. Četvrtoplasirani Rennes i Strasbourg na petom mjestu imaju po 43 boda. Saint-Etienne je sa 22 boda na 16. poziciji, a četiri kluba iz donjeg doma imaju samo bod manje, ali i utakmicu manje od "zelenih".