Komentari 40

Thiem Čiliću pokvario rođendan: Više nemamo tenisača u Parizu!

Austrijanac Dominic Thiem u ovom je meču bio veliki favorit, a to je i pokazao na terenu. Vjerojatno je jedini koji u ovom trenutku može pobijediti 'kralja zemlje', Rafaela Nadala

Hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio izboriti drugo kolo Roland Garrosa. Bolji je od njega bio Dominic Thiem, pobjednik US Opena, koji je uz Nadala i Đokovića prvi favorit za osvajanje naslova. Marin je na svoj 32. rođendan izgubio rezultatom 4-6 3-6 3-6.

Bio je to njihov četvrti međusobni dvoboj, a Međugorac nije pobijedio ni u jednom. Hrvatska je tako izgubila predstavnika u muškoj konkurenciji nakon što je jučer Borna Ćorić izgubio od Norberta Gombosa.

Marin je loše otvorio meč i izgubio servis u prvom gemu meča, no odmah ga je uspio vratiti u sljedećem. Marin je bio odličan na servisu, tu i tamo iznenadio i na servi Thiema, a popustio je na 4-4 kad je Austrijanac imao jednu break šansu koju je odmah i iskoristio. Na servisu za set Thiem dopušta Čiliću tri vezane break prilike, no Marin ne iskorištava ijednu od njih, a Thiem s pet poena u nizu dolazi do prvog seta rezultatom 6-4.

Šokantan poraz Ćorića: Ispao je u prvom kolu Roland Garrosa

Marin je nakon propuštene šanse potonuo i ponovno na početku seta izgubio servis. Thiem je drugi set odigrao puno koncentriranije i ne dopustivši Marinu ijednu break priliku, a na Marinovoj prilici na servisu da smanji njegovo vodstvo pri rezultatu 5-3 još jednom oduzima 'Mrnji' servis i uzima set rezultatom 6-3.

Počinje Roland Garros, tri jaka kandidata za osvajanje, Hrvati traže iznenađenja
French Open

U trećem setu ipak mala nada za Marina i njegove navijače, otvara set s ranim breakom i nakon potvrde istog vodi 2-0. No, to je bilo nažalost sve od njega. Austrijanac uzima sljedećih pet gemova u nizu. Čilić je servisom smanjio na 5-3, a u sljedećem gemu Thiem je uz manje probleme odservirao za četvrtu pobjedu i izbacio i drugog hrvatskog predstavnika u muškoj konkurenciji...

'Đoković mi nije jasan, donira bolnicama, pa napravi onakav turnir?! Ali i Hrvati su krivi'