VIDEO Jokić izludio Duranta i društvo 'somborskim okretom' pa promašio šut za pobjedu

2

Nikola Jokić nije uspio donijeti Denver Nuggetsima pobjedu nakon što je promašio šut s istekom sirene u četvrtoj četvrtini pri rezultatu od 102-102. Sunsi, predvođeni Durantom, 'odmaglili' su s 15 koševa u produžecima

Denver Nuggetsi izgubili su od Phoenix Sunsa 117-107 nakon uzbudljive utakmice koja je završila u produžecima. Nikola Jokić po običaju je predvodio aktualne NBA prvake s 25 koševa, 16 skokova i pet asistencija, ali to nije bilo dovoljno da Denveru donese sedmu uzastopnu pobjedu.

Činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno početkom treće četvrtine, kada su Sunsi vodili 77-55. Tada su Nuggetsi ubacili u višu brzinu i vratili se u utakmicu nakon što je Kentavious Caldwell-Pope zabio tricu za vodstvo minutu i 30 sekundi do kraja utakmice.

Jokić promašio šut za pobjedu

Jamal Murray zabio je sljedeći koš za 102-99 vodstvo Denvera, a Kevin Durant je izjednačio 27 sekundi do kraja sjajnom tricom. Domaćin je imao napad za pobjedu, ali je Jokić promašio odlučujući šut. A u produžecima takve napetosti nije bilo. Nakon što su Sunsi zabili tek 12 koševa u zadnjoj četvrtini, sve ih je krenulo u produžecima u kojima su zabili 15 koševa i pobijedili prvake.

Durant je predvodio Sunse s 35 koševa, Grayson Allen bio mu je velika pomoć s 28 koševa i osam postignutih trica, dok je najbolji strijelac Nuggetsa bio Murray s 28 koševa, a imao je i sedam skokova uz devet asistencija.

Jokićev 'Sombor shuffle'

Jokić je na kraju prve četvrtine oduševio sve u Ball Areni nevjerojatnim košem. Uz zvuk sirene je sa skoro osam metara iz okreta zabio tricu. Ovo je bila druga međusobna utakmica između Nuggetsa i Sunsa ove sezone, a 1. prosinca je Denver slavio 119-111 u Phoenixu.

Denver je treći u zapadnoj konferenciji s 43 pobjede i 20 poraza, a Phoenix šesti s 36 pobjeda i 26 poraza.

Poraz Bogdanovićevih Knicksa

New York Knicksi ugostili su Atlanta Hawkse u Madison Square Gardenu. Obje su momčadi igrale bez svojih najboljih igrača, Knicksima su ozlijeđeni Julius Randle i Jalen Brunson (kao i OG Anunoby), dok su Hawksi bili bez Trae Younga

Fenomenalni Babo ušao s klupe pa odveo Knickse do pobjede!

Bojan Bogdanović nije počeo u prvoj petorci, ali je igrao 31 minutu i bio drugi strijelac momčadi s 19 koševa (DiVincenzo je zabio 21), ali nije imao najbolju utakmicu. Imao je slab šut i zabio tek šest od 18 pokušaja (4 od 11 za tricu, 2/7 za dva) i bio na rubu isključenja s pet prekršaja.

Šarić malo igrao, Zubac uopće, Russell Westbrook slomio ruku

Luka Dončić zabio je 39 koševa i imao triple-double u porazu Dallas Mavericksa 137-120 od Indiana Pacersa.