Komentari 11

VIDEO Spektakl u režiji Arsenala i Liverpoola! Golijada u derbiju

Pravu poslasticu za ljubitelje nogometa pružali su Liverpool i Arsenal. 'Redsi' su gubili 2-0, ali su u 87. minuti izjednačili nakon gola Roberta Firminha

Liverpool i Arsenal remizirali su 2-2 na Anfieldu u 30. kolu engleske Premier lige. Arsenal, koji je prvi na ljestvici i favorit za osvajanje titule prvaka, poveo je u osmoj minuti nakon gola Gabriela Martinellija.

Premier League - Liverpool v Arsenal

Saka je poveo loptu i započeo akciju 'topnika' i onda dodao Odegaardu. Norvežanin mu je htio vratiti loptu, ali je Virgil van Dijk odbio loptu. Međutim, ona se odbila ravno u noge Martinelliju. Brazilac se odlično snašao, prošao pored Van Dijka i Trenta Alexandera-Arnolda i zabio za 1-0.

VIDEO Oršić nije bio ni na klupi, a Haaland je sve bliže rekordu

Gol možete pogledati OVDJE.

Arsenal je idealno ušao u utakmicu. Već u 28. minuti poveli su 2-0 nakon gola Gabriela Jesusa, koji se nedavno vratio u sastav Mikela Artete nakon ozljede. Jesus je zabio nakon lijepog ubačaja Martinellija s desne strane, a gol možete pogledati klikom OVDJE.

Liverpool uzvratio udarac

Mohamed Salah u 42. minuti zatresao je mrežu 'topnika' nakon fantastične akcije 'redsa'. Diego Jota pronašao je Jordana Hendersona u kaznenom prostoru, koji je u padu dodao zapravo savršenu loptu na drugu stativu.

VIDEO Čudesan gol Sona! Perišić asistirao, uslijedila je majstorija

Obrana Arsenala nije vidjela Salaha koji je iz drugog plana jurio prema lopti i usmjerio ju u mrežu. Gol pogledajte klikom OVDJE.

Egipćanin je mogao zabiti drugi gol u 54. minuti. Imao je priliku iz penala, ali promašio je cijeli gol.

Liverpool je krajem utakmice pokazao veliku želju za izjednačenjem. S druge strane, Mikel Arteta zatvorio je utakmicu. Činilo se da će Arsenal izdržati na gostujućem terenu, ali Roberto Firminho pokazao se junakom u 87. minuti.

VIDEO United riješio Everton, Martial i McTominay za slavlje

Alexander-Arnold obavio je fantastičan posao na desnoj strani nakon čega je ubacio na pet metara. Firminho se najbolje snašao u skoku i pospremio je loptu u mrežu, a Liverpool je silnim snagama pokušao i doći do pobjede. Aaron Ramsdale pokazao je klasu sjajnim obranama u sudačkoj nadoknadi.

Drugi gol Liverpoola pogledajte OVDJE.

Arsenal ostaje vodeća momčad Premier lige sa 73 boda u 30 odigranih kola. Drugoplasirani Manchester City ima 67 bodova, ali i utakmicu manje.