Obavijesti

News

Komentari 119

'Nisam imao namjeru prijetiti Austrijancima niti bilo kome...'

'Nisam imao namjeru prijetiti Austrijancima niti bilo kome...'

Ono što sam ja htio reći je to da smo na početku epidemije imali veliki import iz skijališta, poglavito u Italiji i Austriji, ali tada EU nije bila spremna za mjere kao što je zatvaranje granica, objašnjava Capak

Nisam imao namjeru prijetiti bilo kome, osvrnuo se ravnatelj Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Krunoslav Capak na svoju raniju izjavu o skijaškoj sezoni i Austriji za HRT.

Austrijanci su Hrvatsku stavili na 'crvenu listu' i pozvali svoje građane da se vrate s ljetovanja s naše obale, a Capak je otkrio i kako su Austrijancima predložili da mjere budu selektivne za županije s lošijom situacijom, no oni to nisu prihvatili.

Božinović: Nismo u 'crvenom', a mjera rada do ponoći će ostati
Božinović: Nismo u 'crvenom', a mjera rada do ponoći će ostati

- Ono što sam ja htio reći je to da smo na početku epidemije imali veliki import iz skijališta, poglavito u Italiji i Austriji, što je činjenica, ali tada Europska unija nije bila spremna za mjere kao što su uvođenje karantene i zatvaranje granica, što smo mi predlagali od samog početka jer smo bili predsjedatelji Vijeća Europe - rekao je Capak.

Capak je rekao da njegova izjava nije bila prijetnja, već da želi reći da je sada puno drugačija situacija nego što je bila na početku epidemije - EU dozvoljava zemljama članicama da je njihovo suvereno pravo da donose epidemiološke mjere na granici. Rekao je i kako je tek nekoliko zemalja uvelo mjere prema Hrvatskoj, prva Nizozemska, koja je po njemu to učinila u potpunosti bez razloga s obzirom na tada dobru epidemiološku situaciju u Hrvatskoj.

U protekla 24 sata u Hrvatskoj ima 219 novozaraženih, a Capak je najavio kako bismo kroz par dana trebali vidjeti rezultate mjera zatvaranja noćnih klubova, a sad smatra kako su najveći problem obiteljska i druga okupljanja. Otkrio je i kako su Istarska i Primorsko-goranska županije ušle u narančastu zonu, ali i kako apeliraju državama da mjere ne uvode za cijelu Hrvatsku već regionalno.

Otkrio je i kako je prosjek starosti novozaraženih porastao, što bi značilo da su mladi zarazili svoje starije ukućane i kolege na poslu.

'Hrvatska je od sutra na crvenoj listi, stanje im je dramatično!'
'Hrvatska je od sutra na crvenoj listi, stanje im je dramatično!'

- Ono što Slovence brine je uvoz novozaraženih iz Hrvatske - rekao je Capak, dodavši da je diskutirao s kolegama da mjere uvedu selektivno.

Brnjac odgovorila Kacinu: "Hrvatska je sigurna zemlja"
Brnjac odgovorila Kacinu: "Hrvatska je sigurna zemlja"

- A što će se dogoditi, vidjet ćemo sutra, to je njihovo pravo - zaključio je za HRT.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 119
Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'
IVAN GUTTLER

Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'

U Hrvatskoj su do sada najviše temperature izmjeren u Pločama 42,8 stupnjeva u kolovozu 1981 godine, rekao nam je šef DHMZ-a...
VIDEO 'Ministar of Kroejša'! Evo kako je Grdović ušao na stadion
POGLEDAJTE SNIMKU!

VIDEO 'Ministar of Kroejša'! Evo kako je Grdović ušao na stadion

Automobil prilazi stadionu u Torontu, uoči utakmice Vatrenih. Vozač redaru govori: 'Ministar of Kroejša!'. A kraj njega sjedi Mladen Grdović. Nadrealne scene pogledajte sami. Čovjek stvarno živi bolje nego ministar
HDZ-ov načelnik vozio pijan pa za 24sata kaže: 'Kada me krenulo 'lovit' išao sam kući...'
DRAMA U TORDINCIMA

HDZ-ov načelnik vozio pijan pa za 24sata kaže: 'Kada me krenulo 'lovit' išao sam kući...'

Vozač je smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva, objavila je policija...