Komentari 47

'Ne znam zašto nisam igrao, možda mi izbornik zamjera?!'

1

Ne želimo praviti dramu, želim se nametnuti za A reprezentaciju, igram u Ligi petica, jednoj od najjačoj ligi petica. Imam tamo nešto pokazati, rekao je Bašić koji nije odigrao ni minute na Euru...

Europsko prvenstvu U-21 za Hrvatsku je završilo i polako se sliježu dojmovi. Da li se moglo bolje ili nije, to nikada nećemo znati, ali posljednje mjesto u skupini sigurno nije uspjeh i nešto čime se treba dičiti.

Dobili smo novog Perišića, ali veliki je minus neigranje Bašića

Izbornik Nenad Gračan poveo je na Euro 22 igrača i samo njih trojica nisu odigrali ni minute. Adrian Šemper, Kristijan Bistrović i Toma Bašić. Upravo izostavljanje ovog potonjeg stvorilo je upitnike mnogim navijačima iznad glave. Toma je bio ove sezone jedan od naših najboljih i najkonstantnijih igrača uz Nikolu Vlašića. Zabio je gol protiv Danske u prijateljskoj utakmici, no ni to nije bilo dovoljno ni za jednu minutu na Europskom prvenstvu.

To nije jasno ni Tomi Bašiću koji je tako protiv Danske odigrao posljednju utakmicu za mladu reprezentaciju.

- Ne znam zašto nisam igrao, igrao sam protiv Danske (op.a. pripremna utakmica), dao sam sve od sebe, ne znam jel' mi je izbornik nešto tu zamjerio, ne bih ulazio u to. Dao sam odlučujući gol, igrač sam koji bi mogao preokrenuti neke utakmice, iskoristiti neke šanse. Da sam ja igrao protiv Rumunjske, ili netko drugi još...Govorim sad individualno. Kao što sam protiv Danske odlučio, nikad se ne zna. Ali, život ide dalje, ovo je samo škola. Probat ću izvući najbolje iz ovoga - rekao je Bašić za HRT.

'Mi smo svjetski prvaci. Od uspjeha radimo neuspjehe...'

Istu sudbinu dijele i Kristijan Bistrović i Adrian Šemper. Bistrović je jako dobro igrao u dresu CSKA, odigrao je i nekoliko utakmica u Ligi prvaka, no očito Gračan smatra da ima i boljih od njega.

- Pošto sam cijeli turnir odgledao s klupe, mogu reći da smo imali pristup kao zadnje dvije utakmice da bi bilo puno bolje. Meni je žao što nisam mogao pridonijeti ekipi, no poštujemo odluku trenera. Idemo sad svi svojim klubovima, isto mi je žao i zbog Bistrovića i Šempera, kao treći golman, da nismo osjetili kako je to igrati na Europskom prvenstvu - rekao je Bašić pa zaključio:

- Ne želimo praviti dramu, želim se nametnuti za A reprezentaciju, igram u Ligi petica, jednoj od najjačoj ligi petica. Imam tamo nešto pokazati - zaključio je Bašić koji ne zna zašto nije dobio ni minute na Europskom prvenstvu.

Vlašić: Izvrnuo sam isti zglob! Imao sam i edem, presjeklo me

Ako je itko zaslužio dobiti barem minutu na ovome Prvenstvu, to je sigurno Bašić. Njegovi 'zlatna' ljevica sigurno bi nam donijela puno dobrog, naročito protiv Francuske gdje smo igrali na kontre i prekide. Njegov forte su udarci iz daljine i prekidi, što nam je nepresušno trebalo u tim utakmicama. No s tim se očito ne slaže Nenad Gračan koji je imao neke drugačije ideje. O čemu se tu zapravo radi, valjda ćemo jednom saznati