Obavijesti

News

Komentari 11

Jandroković: 'Potrebno pooštriti kazne prema nasilnicima'

Jandroković: 'Potrebno pooštriti kazne prema nasilnicima'

Poseban je poziv uputio muškarcima, supruzima, očevima, braći, prijateljima i kolegama da vode računa o dostojanstvu žene, da ih poštuju

Predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković u nedjelju je, vezano uz slučaj ubojstva i teškog ranjavanja žena u Međimurju,  poručio da će država poduzeti daljnje korake na  prevenciji femicida, te istaknuo da bi sudovi trebali pooštriti kazne prema nasilnicima.

Ženska mreža: 'Za 18 femicida ove godine je odgovorna Vlada'
Ženska mreža: 'Za 18 femicida ove godine je odgovorna Vlada'

- Država, sa svoje strane, treba činiti sve što je moguće na prevenciji. Sudovi trebaju vjerojatno oštrije kažnjavati one koji već u ranijim fazama pokazuju sklonost nasilju i nadam se da će takvih slučajeva biti manje u idućoj godini - izjavio je Jandroković ispred zagrebačke katedrale upitan za komentar slučaja femicida proteklog tjedna u naselju Sitnice na sjeveru Hrvatske.

U tom je mjestu proteklog četvrtka četrdesetogodišnji Josip Oršuš teško ranio svoju nevjenčanu suprugu i usmrtio njezinu trudnu sestru.

Predsjednik Sabora je rekao kako iza svakog takvog ubojstva i nesreće stoji različiti, vjerojatno tragični razlozi.

- Bilo da se radi o disfunkcionalnim obiteljima, različitim vrstama ovisnosti, psihičkim bolestima. Nažalost, takve se situacije događaju i uvijek nas pogode kao ljude. Svatko od nas, sa svoje strane, može pridonijeti tome da se takve stvari događaju što je manje moguće. Teško ih je izbjeći jer i prije je bilo takvih ubojstava, ima ih i danas i vjerojatno će ih biti u budućnosti - rekao je Jandroković te pozvao građane da svatko svojim djelima pridonese da se takve stvari ne događaju.

Poseban je poziv uputio muškarcima, supruzima, očevima, braći, prijateljima i kolegama da vode računa o dostojanstvu žene, da ih poštuju i da svi zajedno djeluju kako bi se takvi događaji smanjili na najmanju moguću mjeru.

Rinčić o ubojstvu u Rijeci: 'To nije izdvojeni slučaj. Ovaj slom ljudskosti nas sve obvezuje'
Rinčić o ubojstvu u Rijeci: 'To nije izdvojeni slučaj. Ovaj slom ljudskosti nas sve obvezuje'

Sa 6+6 Mikulić je iskoristio svoje zakonsko pravo

Jandroković je izjavu dao u prigodi donošenje Betlehemskog svjetla mira u Zagreb gdje su ga novinari pitali je li moralno da bivši državni inspektor Andrija Mikulić,  uhićen u antikorupcijskoj akciji i pod istragom Uskoka, koristi pravo za naknadu plaće po načelu 6+6, odnosno da idućih šest mjeseci prima punu, a zatim još šest mjeseci pola plaće. Po podacima iz njegove imovinske kartice, Mikulić je kao glavni državni inspektor imao mjesečnu neto plaću od 4257 eura.

- U ovom trenutku mogu reći da je to u skladu sa zakonom i da je gospodin Mikulić iskoristio svoje zakonsko pravo - rekao je predsjednik Sabora.

Istražitelji moraju kopati dalje za kumove Mikulića i Krasića
Istražitelji moraju kopati dalje za kumove Mikulića i Krasića

Na pitanje o moralnim aspektima takvog poteza, odgovorio je: "Ne bih o tome, znači, govorim samo onome što je njegovo zakonsko pravo, on ga je iskoristio i to je jednostavno tako".

Upitan za posjet idućeg tjedna premijera Andreja Plenkovića, ministara i poduzetnika Francuskoj, rekao je kako je posebno bitno da osim političkih razgovora s predsjednikom Vlade idu i gospodarska izaslanstva koja će sigurno produbiti suradnju s francuskim partnerima.

- Jako je važno u nesigurnim vremenima imati snažne partnere, snažne saveznike, prijateljske države i stvoriti  politički okvir koji će omogućiti našim poduzetnicima da što kvalitetnije surađuju, povećaju izvoz i da privučemo investicije koje su korisne za Hrvatsku -poručio je predsjednik Sabora.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 11
ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!
NEVJEROJATNO

ŠOK SNIMKA Prepriječio put ZET-ovom autobusu, napao je vozača pa završio na podu!

Policija nam je potvrdila kako ima informacija o nesreći, a nakon kojeg je došlo do sukoba kojeg istražuju...
Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...
UŽAS NA CESTI

Preminuo mladić (15) koji je kod Metkovića pao s romobila...

Doktori iz Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru borili su se za njegov život, ali nisu ga uspjeli spasiti....
Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'
NI MED CVETJEM NI PRAVICE

Gradonačelnik sam sebi dao gradsku nagradu za najljepšu okućnicu! 'Svi se mogu prijaviti'

Gradonačelnik je bez komentara. Navodno uopće nije želio nagradu, već sugrađanima samo pokazati kako je njegov vrt lijep. Karmela Vukov-Colić kaže da je sve bilo anonimno